Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

ВРУ перейменувала УПЦ МП на РПЦ в Україні

Автор:

|

Грудень 26, 2018

|

Рубрика:

ВРУ перейменувала УПЦ МП на РПЦ в Україні

Петро Порошенко підписує перейменування

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила законопроект № 5309, який передбачає зміну назви Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП). Законопроект, який парламентарі підтримали за основу і в цілому, передбачає перейменування УПЦ МП на Російську православну церкву (РПЦ) в Україні. Відповідний проект закону підтримало 240 народних депутатів.
Повна назва документу — «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
В УПЦ МП не бачать підстав змінювати свою назву. Про це заявив архієпископ Климент, сказав речник УПЦ МП. «Мені здається, що цей закон до нашої Церкви жодного стосунку не має, тому що жодним чином ніде не прописано, що ми маємо стосунок, субординацію, керування з якимось закордонним центром, де є держава-агресор. В нашої Церкви немає жодних підстав змінювати назву відповідно до цього закону, тому що наш керівний центр не в державі-аґресорі. Це, мають, про когось іншого», — наголосив владика, але цим він злукавив. Адже насправді в статуті УПЦ МП є така згадка. На зміну назви з Московський патріархат має три місяці.
Юристи пояснюють: якщо УПЦ МП не змінить своєї назви, то вона автоматично втратить статус юридичної особи, а це означає, що держава не гарантує захисту і більше не надає жодних пільг. «Їхній статут втратить чинність», — пояснив адвокат Назарій Кульчицький.
22 грудня Петро Порошенко в суботу підписав закон, який зобов’язує УПЦ МП вказати в назві свою приналежність до РПЦ. «Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни в закон створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто буде вирішувати, до якої ж православної юрисдикції належати. Або в нову автокефальну Православну церкву України, або в ту церкву, яка наполягає на збереженні своєї залежності від РПЦ», — наголосив він.
Президент заявив, що «вибір легше робити, коли всі речі названі своїми іменами, коли є достатньо інформації для того, щоб його добровільно прийняти. Реалізація закону дасть громадянам всю повноту інформації». За словами глави держави, зміни до закону дотримуються принципу свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, ніякого обмеження конституційних прав громадян не буде.
Натомість московські попи мають намір звернутися до Конституційного суду. Про це заявив протоієрей Олександр Бахов, голова юридичного відділу УПЦ МП. За його словами, вони надсилали звернення до Президента України застосувати право вето щодо закону № 5309. «Але, як ми бачимо, він таким правом не скористався», — зітхнув він.
Своєю чергою, Світовий конґрес українців (СКУ) та 20-мільйонна українська діаспора, інтереси якої він представляє, привітали успішне проведення в Києві об’єднавчого Собору та створення Православної церкви України (ПЦУ), а також обрання її керівником Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського й усієї України. «Вітаємо всіх православних українців з цим воістину історичним моментом. Тільки на основі єднання в Україні та світі українці стануть ще сильнішими у відстоюванні своєї віри, інтересів свого народу, своєї вільної незалежної демократичної держави», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
Відтак парафії УПЦ МП вже переходять до ПЦУ. В Україні навіть створили інтерактивну мапу, на яку щодня додають такі парафії. Цікаво, що про вихід із підпорядкування Московської митрополії заявила навіть Старообрядницька релігійна громада Чернівців. «Старообрядницька релігійна громада, храм якої розташований на вулиці Олега Кошового у Чернівцях, офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії Російської старообрядницької церкви та забрала з своєї назви та статуту будь-яку згадку про країну-аґресора. Тепер ця громада діятиме автономно», — повідомив Сергій Бухаров, головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької обласної державної адміністрації.

Євген Клен

До слова
Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував звинувачення Москви в отриманні хабара за надання українській православній церкві автокефалії. Про це він заявив під час зустрічі з дітьми. «Хоча Російська церква звинувачує мене e тому, що я взяв гроші за надання цієї автокефалії, насправді я отримав не гроші, а багато цукерок і солодощів зі заводу Порошенка», пожартував владика і додав, що Президент України «від великої радості» відправив у Вселенський Патріархат пакунки цукерок зі своєю фабрики. Нагадаємо, кремлівські пропагандисти розповсюджували інформацію про те, що Петро Порошенко нібито дав хабара патріарху Варфоломію за надання українській православній церкві автокефалії. Одного жодного разу не підкріпили цю інформацію фактами.

Пряма мова
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу:
— У перші дні російського вторгнення до Криму в церквах УПЦ МП зберігалася зброя, туди приходили люди, котрих перекидали з Краснодарського краю. Вони там переодягалися в уніформу, там же отримували зброю.
Я це бачив особисто. Це свідчить про те, що православна церква, розташована на території України, отримувала прямі вказівки з Москви. Проте жодна церква, будь-який релігійний центр, будь-яке віросповідання, на які, безумовно, мають право громадяни України, в т. ч. мусульмани, юдеї, католики й інші, не мають виконувати вказівки з іншої держави.

Гоп-ля
Відомий український гімнаст Олег Верняєв похизувався своїм спільним фото із Онуфрієм, керівником РПЦ в Україні. «Величезна честь побувати в гостях у митрополита Онуфрія. Усіх зі святом святого Миколая», — написав 25-річний донеччанин у соціальній мережі. Фотографія і допис обурили підписників олімпійського чемпіона. «І ти туди ж. Навіщо провокувати суспільство? Ти публічна людина, спортсмен, на тебе рівняються. Якщо живеш в Україні, ходи в українську церкву. Якщо ж тебе там щось не влаштовує, ходи в МП, але не обов’язково це демонструвати, бо потім це може вилізти боком», — написав один користувач.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply