Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Вовки в овечих шкурах

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

Вовки в овечих шкурах
Патріарх Кирило

Патріарх Кирило

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило звернувся до своїх вірян зі закликом ретельно молитися про мир в Україні, думати і діяти відповідно. «Я ще і ще раз хотів би звернутися до всієї нашої пастви з проханням про неустанну молитву за мир в Україні. Закликаю вас, дорогі брати і сестри, наполегливо і невпинно молитися. Ми віримо в силу молитви, віримо в її дієвість за заповіддю Божою» , — закликав патріарх.
За його словами, «народи історичної Русі не можуть без болю і співчуття дивитися на події в Україні». «За тисячу років ми багато пережили разом. І пам’ятаємо, що православна віра допомагала та рятувала навіть у найскладніших ситуаціях. Щоденна молитва всієї Церкви і моя постійна молитва — про те, щоби ворожнеча на українській землі припинилася, щоби люди повернулися до втраченого миру й єдності», — зазначив глава Російської православної церкви (РПЦ).
Ситуація в Україні, визнав патріарх, – «украй важка». «Мабуть, уперше за 25 останніх років ми зіткнулися з подібними трагічними подіями, що розкололи суспільства та сім’ї, друзів і родичів. Але в ненависті немає правди», — наголосив предстоятель РПЦ.
На його думку, наближення або припинення війни залежить від стану серця кожної людини. «У граничному значенні засіб, що зупиняє війну або, навпаки, наближає катастрофу, — не ядерна чи інша зброя. Це в першу чергу саме стан серця людини, в якому починається зло, що вихлюпується у світ масовими стражданнями оточуючих», — сказав Кирило.
Нагадаємо, що після того, як РПЦ очолив патріарх Кирило, в Російській Федерації (РІ) почала поширюватися неприхована церковна антиукраїнська пропаганда. З початком війни на сході України кількість різких заяв від керівництва Московської патріархії на адресу України та її народу різко зросла.
А Всеволод Чаплін, головний ідеолог РПЦ і голова Синодального відділу «з взаємодії Церкви та суспільства», докладно пояснив необхідність участі громадян РФ у новому військовому конфлікті, набагато більшому, ніж нинішнє протистояння у східній Україні. «Мир довгим не буває, мир і зараз довгим, слава Богу, не буде. Чому я кажу «слава Богу»? Суспільство, в якому надто багато ситого та спокійною, безпроблемного, комфортного життя, – це суспільство, покинуте Богом, і таке суспільство довго не живе», — наголосив православний функціонер.
За його словами, така війна стане запорукою духовного оздоровлення російського суспільства, відновленням рівноваги між світськістю і релігійністю. «Баланс між світськістю і релігійністю, врешті-решт, напевно, виправить сам Бог, втрутившись в історію та надіславши страждання. Страждання, які підуть на користь. Тому що вони змусять отямитися тих, хто звик жити тихо, спокійно і комфортно. Доведеться пожити інакше. І ось тоді справжній баланс знову намалюється», — впевнений Чаплін.
І він — не єдиний церковник, котрий пропагує війну. Наприклад, Олександр Волков, прес-секретар глави РПЦ, в річницю початку вторгнення німецьких військ в СРСР залишив у Facebook неоднозначний запис, привітавши «всіх із днем початку війни».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply