Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Владика Діонісій очолив екзархат в Італії

Автор:

|

Грудень 16, 2020

|

Рубрика:

Владика Діонісій очолив екзархат в Італії
Владика Діонісій

У кафедральному храмі св. Сергія і Вакха у Римі нещодавно відбулась інтронізація першого апостольського екзарха Діонісія (Ляховича), котрий відтепер офіційно очолив нещодавно створений апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду в Італії.
У церемонії взяли участь: кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для східних Церков Святого престолу; Ярослав Мельник, Посол України в Італії й українські дипломати; владика Йосип Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ); владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре; о. Марко Семеген, президент Товариства Святої Софії; інші представники духовенства й української громади.
Вітаючи владику Діонісія з високим призначенням, Ярослав Мельник зазначив, що Посольство України в Італії готове усіляко сприяти подальшому розвитку нового екзархату та співпрацювати на добро української держави, Церкви та громади.
Кардинал Леонардо Сандрі привітав владику Діонісія словами: «Ви вже не гості і не чужинці тут, але повноправно включені як брати, канонічно ввівши його разом із владикою Йосифом Міляном, представником Глави УГКЦ, в уряд екзарха для українців-католиків візантійського обряду, котрі проживають в Італії».
Інтронізація владики Діонісія стало історичною подією в історії як УГКЦ, так і нової хвилі української еміґрації. Адже йдеться про першу ієрархічно сформовану церковну структуру на теренах нового розселення української еміґрації.
«Якщо в останній період ми були свідками створення нових структур УГКЦ за кордоном, як-от нова єпархія та митрополія в Бразилії, чи нещодавнє створення єпархії в Польщі, або ж піднесення до статусу єпархії екзархатів у Франції та Великій Британії, то йшлося про реорганізацію вже наявних структур, які з’явилися всередині минулого століття. Тому торішнє рішення Святійшого Отця про створення екзархату для українців греко-католиків в Італії було історичним. А призначення наприкінці першого екзарха та його інтронізація свідчать про досягнення відповідного рівня зрілості структури, формування якої почалося наприкінці минулого століття, коли почалася масова присутність українців в Італії», — зазначили в Департаменті інформації УГКЦ.
Активну участь в організації душпастирського служіння серед нової хвилі української еміґрації на Апеннінському півострові о. Діонісій брав від самого початку ще як протоархімандрит Василіанського чину святого Йосафата з осідком у Римі. А на початку 2009-го папа Бенедикт XVI призначив уже владику Діонісія апостольським візитатором.
Важливу роль у згуртуванні душпастирства в Італії відіграли координатори: світлої пам’яті о. Василь Поточняк, о. Олександр Сапунко, о. Марко Ярослав Семеген та о. Володимир Волошин. І ось 11 липня 2019 року було оголошено про створення екзархату для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, а 24 жовтня ц. р. призначили першого екзарха. Відтак Папа Франциск іменував владику Діонісія на уряд апостольського екзарха для українців-католиків візантійського обряду, котрі проживають в Італії.
Як повідомляв «Міст», раніше уряд Італії легалізував екзархат УГКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply