Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Влада Болгарії вигнала з країни представника патріарха Кирила

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Влада Болгарії вигнала з країни представника патріарха Кирила

У Болгарії 11 березня ц. р. відбулася подія, про яку воліє мовчати вся російська преса, і в першу чергу – засоби масової інформації (ЗМІ) Московської патріархії. Настоятель храму Святителя Миколая, що є оплотом Російської православної церкви (РПЦ) у Софії, архімандрит Філіп (Васильцев), представник РПЦ при Болгарському патріарху, змушений був покинути Болгарію після цілої низки скандалів. Місяць тому міністерство закордонних справ (МЗС) Болгарії надало архімандриту Філіпу перелік із грубими порушеннями ним правил перебування в країні та припис виїхати за 30-денний термін.

Ще влітку МЗС Болгарії вручило Надзвичайному і Повноважному послу Росії Ю. Ісакову ноту протесту з приводу дій настоятеля патріаршого двору в Софії. Тоді ж з’ясувалося, що в архімандрита Філіпа не виявилося жодних документів на право перебування в Болгарії.
ЗМІ повідомляють, що за два роки керування ігуменом Філіпом посольською церквою Святителя Миколая вона повністю втратила свій вигляд і значну частину парафіян. До приїзду в Болгарію ігумена Філіпа, переведеного рішенням Священного синоду РПЦ від 30 травня 2011 року з Рима в Софію, кількість прихожан «російської церкви» в болгарській столиці становила близько 200 осіб, це були росіяни, українці, болгари, серби, молдовани тощо, об’єднані в єдину церковну громаду. У храмі служило відправи два болгарських священики — о. Симеон Мінчев, який пропрацював у Нікольській парафії майже чверть століття, й о. Микола Нешеков, котрий віддав храму 15 років. Парафія пишалася також своїм молодим дияконом Савою Кокудевим, що виріс на очах у парафіян. У церкві був свій чудовий хор із 15 осіб, а його регент закінчила Софійську консерваторію та богословський факультет Софійського університету.
За короткий термін свого настоятельства ігумен Філіп вигнав регента хору, а сам хоровий колектив скоротив до чотирьох осіб, крім того перемістив диякона Саву в іншу церкву, закрив недільну школу при храмі й заслав о. Миколу в будинок для літніх людей. А впродовж останніх місяців усі думки настоятеля були спрямовані суто на вигнання всіх болгарських священиків і створення «чисто російського» храму.
Зрештою Нікольська парафія в Софії припинила своє існування, зате при храмі з’явилася «Софійська станиця Війська Донського», якій було доручено займатися охороною «російської церкви» від непрошених гостей. На додачу до всього іншого ігумен Філіп не раз викликав бурхливу реакцію в прихожан своїми проповідями, у яких він наполягав на тому, що храм — це не центр церковної громади, а офіційна установа, церковне посольство, посольський храм, і всі служителі в ньому — церковні «посли». Він вніс розбрат між віруючих за етнічною ознакою, який набув такого масштабу, що при вході в храм поряд із розкладом богослужінь почали з’являлися образливі для болгар статті російською та болгарською мовами, у котрих парафіян називали гостями на чужій території.
Терміновий від’їзд представника РПЦ при Болгарському патріархові архімандрита Філіпа — це цілком і повністю заслуга світської влади Болгарії, яка відмовила йому в продовженні та видачі всіх необхідних для проживання на території країни документів.
Духовенство Болгарської православної церкви (БПЦ) у більшості радісно сприйняло звістку про вигнання настоятеля, який так скомпрометував себе. Чимало болгарських священиків плекає надію, що в їхній Церкві настане період одужання після інтронізації нового патріарха Неофіта.

До слова
Почесний член Парламентської асамблеї Ради Європи Лічезару Тошев ініціював номінацію БПЦ на Нобелівську премію миру. Цьогоріч Болгарія відзначила 70-ліття порятунку болгарських євреїв під час Другої світової війни. Зазначимо, що вищі духовні діячі БПЦ зіграли вирішальну роль у врятуванні єврейської нацменшини, оскільки БПЦ виявилася єдиною православною Церквою, яка перебувала під територіальним контролем Гітлера. «Відкритість БПЦ, її проповідництво та церковна діяльність стимулювали болгарську громадськість сформувати серйозний опір депортації болгарських євреїв», — наголошують у Патріархії. У повідомленні Священного синоду БПЦ йдеться, що ініціатором і духовним двигуном порятунку євреїв від фашистських концтаборів була Болгарська православна церква.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply