Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Віце-прем’єр Болгарії назвав патріарха РПЦ агентом КДБ

Автор:

|

Березень 22, 2018

|

Рубрика:

Віце-прем’єр Болгарії назвав патріарха РПЦ агентом КДБ

Патріарх Кирило

Валерій Сімеонов, віце-прем’єр Болгарії, назвав патріарха Російської православної церкви (РПЦ) Кирила «агентом КДБ» і «сигаретним митрополитом Росії». Так політик прокоментував заяву Кирила, котрий сказав, що розчарований історичною інтерпретацією звільнення Болгарії.
За словами болгарського віце-прем’єра, з 1996 року російський патріарх ввіз до Росії цигарок на суму 14 млрд USD. «Це не православний служитель. Це агент Михайлов, другорозрядний агент радянського КДБ», — зазначив урядовець.
Він також оголосив, що не збирається вибачатися за свої слова на адресу Володимира Гундяєва. «Не відчуваю за собою жодної провини, тому що людині, що говорить правду нема за що вибачатися. Мої слова були винятково точними. Я обмірковую все, що кажу. Я навіть не сказав все про багато фактів, які стосуються особистості Володимира Гундяєва», — сказав п. Сімеонов.
Раніше глава РПЦ публічно висловив невдоволення промовою президента Румена Радєва на урочистостях із нагоди 140-річчя визволення Болгарії від османського ярма. У своїй промові глава держави висловив удячність від імені своєї країни багатьом народам, чиї представники служили в російській армії, що звільняла Болгарію.
На думку Кирила, Радєв недостатньо чітко наголосив на ролі Росії в перемозі над Османською імперією. Посольство України в Болгарії також висловило протест через висловлювання патріарха РПЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply