Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Вірні звинуватили митрополита РПЦвУ у деструктивній діяльності

Автор:

|

Лютий 22, 2021

|

Рубрика:

Вірні звинуватили митрополита РПЦвУ у деструктивній діяльності
Митрополит Іларіон

Понад 300 парафіян Троїцького собору та Ксенії Петербурзької Російської православної церкви в України (РПЦвУ) м. Донецька адресували митрополиту Іларіону (Шукало) звернення, в якому звертають його увагу на критичний стан справ у Донецькій єпархії, до якого призвела його деструктивна діяльність.
Вірні заявляють про «кадровий голод» в єпархії внаслідок нестерпних умов для пастирського служіння й облаштування особистого життя священників — не через зовнішні чинники (бойові дії в Донецькій області), а через недотримання моральних, етичних, християнських норм митрополитом Іларіоном стосовно священників і вірних.
«Без зміни ситуації єпархія приречена на повне спустошення», — пишуть автори звернення. Вони висунули митрополиту Іларіону десять вимог: недопущення до служіння в священному сані як неодноразово одруженого секретаря єпархії архідиякона Андрія Чичикало; недопущення священнослужителям та їхнім найближчим родичам утримувати шинки; виконувати вимоги парафіяльних статутів; переглянути систему оплати духовенства і працівників єпархії; затвердити в Донецькій єпархії ревізійну комісію для контролю над фінансовою діяльністю єпархіального управління; забезпечити справедливий розподіл треб між храмами; забезпечити виконання трудового законодавства для кліриків і працівників храмів; припинити приниження священнослужителів; погоджувати в обов’язковому порядку і без винятків з парафіяльною радою всі кадрові призначення тощо.
У контексті цих вимог вірні наполягають залишити в спокої їхнього настоятеля протоієрея Володимира Леонова, котрий раніше заявив про те, що складає свої повноваження настоятеля через неможливість служити під керівництвом такого архієрея, припинити його переслідування, але і вимагають від архієрея кардинальних реформ в єпархії. Парафіяни також склали петицію, адресовану митрополиту Онуфрію, главі РПЦвУ. Реакції Донецької єпархії наразі немає.
Як повідомляв «Міст», у РПЦвУ застерегли президента Зеленського.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply