Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

Вірні УПЦ МП і ПЦУ воюють за приміщення церкви

Автор:

|

Жовтень 01, 2020

|

Рубрика:

Вірні УПЦ МП і ПЦУ воюють за приміщення церкви
Вірні моляться біля церкви

Між православними с. Успенка Онуфріївського району Кіровоградської області спалахнула війна за приміщення сільської церкви. Частина вірних вирішила перейти з Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) до Православної церкви України (ПЦУ) і перереєструвала релігійну громаду. Інші ж цьому пручаються і готові відстоювати своє право на церковне приміщення.
Від самого ранку вірні УПЦ МП позапланово моляться на церковному подвір’ї. Двері ж храму зачиняють на замок. «Переживаємо, щоб не увірвалися і не спаплюжили храм ті, хто хочуть його захопити», — пояснює протоієрей Микола Чутора.
Боїться батюшка колишніх парафіян цього храму — прихильників ПЦУ. «Ми хочемо, щоб на нашій території нашого села була ПЦУ, а не церква в нас Московського патріархату», — каже Світлана Шкіль, місцева жителька.
Цю церкву 12 років тому збудував один добродій і передав місцевій релігійній громаді. Однак тепер між її членами миру немає. Частина вірних вирішили перевести свою парафію під контроль Київського патріархату. Після отримання томосу більшість перейшла до ПЦУ. Проте перереєстрована релігійна громада досі не провела жодної служби в місцевій церкві. Зайти у храм їм заважають односельці, котрі залишилися вірними Москві.
Релігійний конфлікт поділив Успінку навпіл, кажуть у сільській раді. Хочуть примирити обидві сторони, але чомусь не вдається. У конфлікт навколо храму втрутилася районна влада. Чиновники наміряють посадити за круглий стіл вірних обох конфесій. «Я зберу дві сторони і будемо спілкуватися. Не потрібно тут конфлікту. Одне село, один одному допомагають картоплю копати і буряк опускати до льоху. І зараз на цьому робити якусь ворожнечу? Не потрібно», — заявив Володимир Гамера, голова Онуфріївської районної державної адміністрації. Найкращим компромісом було б почергове проведення богослужінь, кажуть посадовці. Але на цей варіант не згодні ні перші, ні другі. І хочуть судитися одне з одним.
Як повідомляв «Міст», суд зобов’язав УПЦ МП звільнити будівлю дитсадка.

Олена Шворак, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply