Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Відзнакою Омеляна Ковча нагородили чотирьох капеланів

Автор:

|

Квітень 24, 2019

|

Рубрика:

Відзнакою Омеляна Ковча нагородили чотирьох капеланів
о. Іван Ісайович отримує відзнаку з рук глави УГКЦ

У Київській національній опері України вручили міжнародні відзнаки ім. Блаженного священномученика Омеляна Ковча. Її вручають із 2011 року за видатний гуманітарний внесок. «Отець Омелян уособлює ідею міжнаціонального та міжрелігійного діалогу й примирення, — заявив Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава УГКЦ. — Він увійшов в історію, бо в часи Голокосту рятував євреїв. За це його заарештували й убили нацисти в концтаборі «Майданек» на околиці польського Любліна. Врученням цієї відзнаки хочемо звернути увагу на ще одну грань постаті Омеляна Ковча — як військового капелана. Адже минає століття з моменту його капеланського служіння в тодішній Українській галицькій армії».
Лауреатами відзнаки стали четверо капеланів: 47-річний Іван Ісайович із Мукачівсько-Ужгородської єпархії УГКЦ, засновником і керівник дитячого будинку, а капеланом став із перших днів війни. На Донбасі був поранений; Павло Гончарук із Римо-католицької церкви був душпастирем для бійців чотирьох бригад. Тепер працює з демобілізованими воїнами й їхніми родинами; пастор-капелан Всеукраїнського союзу Церков євангельських християн-баптистів Василь Химич поїхав на Донбас 2014-го, тепер допомагає військовим і вдовам; Юрій Казмиренко на Донбасі був капеланом і водієм «швидкої допомоги» батальйону «Айдар», поблизу міста Щастя на Луганщині отримав мінно-вибухову травму, досі проходить реабілітацію.
«Місія капелана — допомогти збагнути солдатам, що вони не вбивці, а захисники, — каже о. Юрій. — Вони мають без мук совісті зупиняти ворога».
Відзнаку вручали увосьме. Цього року переможців обирали з-поміж сотні претендентів. «Одним із перших її отримав дисидент Євген Сверстюк, котрий десятки років просидів у радянських таборах. Тоді наголошував, що роки лихоліття — найкращий час проявити героїзм, — розповів Іван Васюник, голова Комітету зі вшанування пам’яті Омеляна Ковча. — Так і сталося. У часи війни змістилися акценти. Два роки тому в Дніпропетровській обласній лікарні ми вшановували медиків, котрі творять подвиг світового масштабу — рятують 98 зі 100 тяжкопоранених бійців».
Наступного року відзнаку планують вручати в ізраїльській столиці Єрусалим.

Вікторія Топала, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply