Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Відзначення 325-ліття приєднання перемишльської єпархії УГКЦ до Риму

Автор:

|

Вересень 27, 2018

|

Рубрика:

Відзначення 325-ліття приєднання перемишльської єпархії УГКЦ до Риму

У Брюховичах під Львовом нещодавно відбулося робоче засідання Синоду єпископів української греко-католицької церкви (УГКЦ) під головуванням Блаженнійшого Святослава. У роботі Синоду взяли участь 42 єпископи УГКЦ та численне духовенство з України та світу. Члени Синоду взяли участь у святкуванні 325-ї річниці відновлення єдності Перемишльської єпархії УГКЦ із Апостольською столицею. Урочиста Архієрейська Літургія відбулася в Перемишльському катедральному соборі св. Івана Хрестителя. На урочистість прибули навіть і з таких далеких місцевостей, як Ольштинщина.
Митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген (Попович) привітав у своїй єпархії усіх членів Синоду нашої Церкви, а також архієпископа Сальваторе Пенакіо, апостольського нунція в Польщі, та єпископів Польської єпископської конференції. Урочисту Архієрейську літургію відправили з вдячності Богові за те, що 325 років тому Церква та вірні приєдналися до Апостольської столиці.
Це було свято, яке залишило глибокий слід в житті насамперед греко-католиків у Перемишлі. «Київська церква прибула до Перемишля в особі своїх єпископів із усього світу, аби подякувати Господу Богу за те, що Він воплотився в історію нашої Церкви, нашого народу. Сьогодні ми урочисто хочемо подякувати Богові за те, що він нас так любить і допоміг об’єднатися з апостольською столицею в Римі», — зазначив предстоятель УГКЦ під час проповіді до вірних.
Надзвичайно зворушливо він говорив про історію Перемишльської єпархії. «Цього року Київська церква святкує 1030 років Хрещення Русі-України. Але ми знаємо, що історія Перемишльської єпархії є ще давнішою і сягає вона місії святих слов’янських просвітителів Кирила і Методія. Була заснована їхніми учнями», — додав архієрей. Блаженнійший Святослав наголосив, що християнство на цих землях у візантійському обряді пережило різні історії свого становлення і розквіту. «Але особливою подією була та, пам’ять якої сьогодні відзначаємо, — 325 років тому славний Перемишльський єпископ Інокентій Винницький приніс плід Божої любові і зблизив вірних із столицею в Римі. А Божа любов завжди веде до єдності», — заявив він.
Після завершення Святої урочистої літургії з привітальним теплим словом виступив представник Римо-католицької церкви в Перемишлі. Він говорив про взаємоповагу і любов між нашими народами, про молитву та Боже спасіння, яке Бог промовляє до людини, чи це в минулому, чи тепер. Чудовою правдою нашої віри є те, що це Слово Боже воплотилося, оселилося між людьми, а тому це Слово Боже може втілитися та збагатити будь-яку культуру в будь-яких обставинах життя людської особи. Відтак це Слово може стати словом свободи, словом повноти життя, саме тим, чого зараз бракує секуляризованому суспільству.
Цього дня владики Синоду завітали і на міське кладовище Перемишля, де поховані єпископи Перемишльської єпархії, отці крилошани та визначні душпастирі цієї єпархії. Загалом на цьому старовинному цвинтарі поховані понад сотня священиків УГКЦ. Тут владики помолилися Панахиду за відвіку померлих архієреїв, ієреїв та мирян Перемишльської єпархії, котрі тут поховані. На завершення варто додати, що історичні святкування 325-річчя в Перемишлі транслювало Польське телебачення.

Ярослав Стех

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply