Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Відзначення 150-річчя Шептицького — на державному рівні

Автор:

|

Липень 03, 2014

|

Рубрика:

Відзначення 150-річчя Шептицького — на державному рівні

Андрей Шептицький

Україна на державному рівні відзначатиме 150-річчя від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви, громадського діяча й мецената Андрея Шептицького. За відповідну постанову проголосували 227 із 320 народних депутатів, зареєстрованих у залі засідань Верховної Ради України.

Парламент рекомендував Кабінетові Міністрів створити організаційний комітет, розробити й затвердити план заходів із підготовки, проведення та фінансування відзначення 150-літнього ювілею митрополита.
Як наголошено в пояснювальній записці до документа, митрополит Шептицький сприяв розбудові Російської греко-католицької церкви, створив апостольський вікаріат для вірян греко-католицької церкви у Боснії, заснував Львівську греко-католицьку академію та Богословське наукове товариство.
Під час Другої світової війни о. Шептицький порушив питання про об’єднання всіх християн України навколо Київського патріархату в єдності з Римським престолом. Як галицький митрополит, він офіційно був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, але порушував не політичні, а освітянські теми.
Андрей Шептицький написав 1942 року послання «Не убий», у якому закликав до примирення політичні сили українського суспільства, засудив політичні вбивства, не відкидаючи можливості відлучати від Церкви організаторів і виконавців таких злочинів. За його згодою чимало євреїв переховувалося в роки війни в греко-католицьких монастирях, навіть у митрополичій резиденції. Єврейська громада України в травні 2008-го визнала Андрея Шептицького праведником миру.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply