Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Відлучений від Церкви священник посвятив дівчину в черниці

Автор:

|

Грудень 31, 2019

|

Рубрика:

Відлучений від Церкви священник посвятив дівчину в черниці
Василь Ковпак

Відлучений від Церкви священик Василь Ковпак постриг у монахині молоду дівчину з Рясного, спального району Львова. Обряд провели у церкві святих апостолів Петра і Павла. Про церемонію стало відомо після того, як запрошений на подію весільний фотограф опублікував у Facebook свій репортаж. Судячи з його світлин, церемонія багато в чому нагадувала звичайне весілля. За кілька днів фотографії Михайла Балушка стали вірусними.
Фоторепортаж з постриження у монахині відрізнявся від весільного лише тим, що на фотографіях немає нареченого. Все інше практично повністю повторює типову церемонію весілля — дівчина у весільній сукні готується до обряду, просить благословення у батьків і приймає присягу в церкві. До вівтаря дівчину підводять дві монахині. Загалом свідками церемонії стали понад сто осіб, більшість із яких також є черницями.
Сам фотограф у коментарі виданню Bird in Flight розповів, що є парафіянином цієї церкви і, дізнавшись, що дівчина хоче піти в монахині, вирішив зафіксувати цей обряд. «Я хотів зняти цю подію, щоб люди дізналися, що є й інше життя. Це нормальні речі, обряд є обряд», — пояснив п. Балушка.
Василь Ковпак навіть після відлучення від Церкви 2007 року продовжує здійснювати богослужіння в Рясному. Через скарги парафіян і священників на діяльність Ковпака 2017-го Львівська єпархія Української греко-католицької церкви (УГКЦ) додатково наголосила на тому, що його відлучення від Церкви залишається в силі.
Діяч є представником лефевристського руху. Як пояснював ще 2007 року о. Ігор Яців, тодішній прес-секретар УГКЦ, Василь Ковпак без благословення Церкви створив семінарію, а згодом наполягав, що служіння необхідно проводити винятково за старим обрядом. Через те, що священник не реагував на зауваження керівництва УГКЦ, його відлучили від Церкви.
Василю Ковпаку заборонили приймати святі тайни та виконувати будь-які служіння, його не можна допускати до участі у Божественній літургії чи будь-яких інших прилюдних богопочитаннях. Будь-які його дії у період відлучення вважають недійсними.

Назарій Тузяк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply