Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Відбулися Дні католицької молоді у Кракові

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Відбулися Дні католицької молоді у Кракові

Папа Франциск

Католики з усього світу з’їхалися 28 липня на молитву до Польщі. Цього дня до Кракова завітав і Папа Римський, де він зустрівся з мільйонами своїх прихильників. А їх з’їхалися 2 млн людей. Перед виходом до вірян глава Римо-католицької церкви (РКЦ) провів зустрічі з польським керівництвом. А традицію вітати паству з вікна Краківських архієпископів започаткував ще Іван Павло ІІ.
«Не бійтеся» — такими словами засновника світових днів молоді святого Івана Павла ІІ польська влада запросила молодих католиків на його батьківщину. Тепер Краків зустрів іншого Папу — Франциска. Найочікуваніший гість через молодь звернувся до світу і промовляв про Боже милосердя. А ще він говорив про майбутнє Європи, яка зараз стикається з численними викликами.
Краків нагадував величезний літній табір. Лише зрідка на вулицях траплялися місцеві або туристи. Здебільшого тут були молоді прочани. Поки хтось засмагав на газонах або відсипався просто неба, арабська католицька молодь із Єрусалима озвучила краківську Площу Ринок співами та музикою. На вулицях було чутно болівійські, українські мотиви та багато інших.
Прочани з України були одним із найчисленніших представництв на світових днях молоді. До Польщі приїхало 50 тис. українських пілігримів. «Ну, як це навіщо? До Папи Римського! Приїхали духовно зростати і духовно зміцнюватись, ось так!», — казали вони. Спільні молитви, виставки, вистави, концерти і навіть футбольні матчі — усе для того, щоби молодь усього світу потоваришувала та заговорила однією мовою — мовою миру, який зараз опинився під загрозою.
«Як бачите, багато молоді приїхали з усього світу, щоби прославляти Ісуса Христа і жити за його заповідями», — зауважила Шейлин Краста з Індії. «Нехай полум’я любові поглине наш світ і позбавить його егоїзму, насильства та несправедливості так, аби цивілізація добра, примирення, любові та миру зміцнилася на нашій землі», — побажав усім Cтаніслав Дзівіш, архієпископ Кракова.
На думку Папи Франциска, остання хвиля джихадистських атак в Європі є доказом того, що світ перебуває в стані війни. Проте, як пояснив понтифік, мова йде не про війну між релігіями, а про конфлікт інтересів і грошових ресурсів. «Нам постійно торочать про проблеми з безпекою, хоча насправді те, що відбувається, характеризується словом «війна», — заявив глава РКЦ. — Нам потрібно перестати боятися визнати правду. Ми перебуваємо в стані війни, бо втратили мир». «Коли я кажу про війну, я кажу про війну за інтереси, гроші, ресурси, а зовсім не через релігію. Всі релігії хочуть миру, війни хочуть інші люди», — додав він.
Мир у Польщі охороняли майже 40 тис. поліціянтів. На час днів молоді в Кракові запровадили перший рівень терористичної безпеки — попереджувальний. Був обмежений рух автомобілів, усіх підозрілих перевіряли правоохоронці. На вулицях стояли військові та полісмени, у небі літали гелікоптери, в у центрі міста їздили бронетранспортери.
П’ять днів понтифік, єпископи, священики і молодь молилися під час Богослужінь і хресної ходи на площах, у костелах і навіть у колишньому німецькому концтаборі Аушвіц-Беркенау та краківській педіатричній лікарні. Таким було бажання Папи Франциска, щоб ушанувати пам’ять жертв людського безумства в Освенцимі й розділити біль маленьких пацієнтів, котрих доля випробує недугами.

Маргарита Ситник, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply