Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Відбулася зустріч духовенства ПЦУ та РПЦвУ

Автор:

|

Липень 21, 2022

|

Рубрика:

Відбулася зустріч духовенства ПЦУ та РПЦвУ
Засідання ПЦУ та РПЦвУ

У Софії Київській відбулася зустріч духовенства Православної церкви України (ПЦУ) й Російської православної Церкви в Україні. Про це повідомив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики. «Крига скресла! Коли війна ставить перед нами нові виклики, все зайве залишається позаду. У день пам’яті Блаженнійшого митрополита Володимира на території Софії Київської відбулася історична зустріч духовенства ПЦУ та Української православної церкви Московського патріархату. Долати розділення, служити народу України та будувати наш спільний дім — наші спільні цілі», — зазначив він.
Міністр заявив, що вірить: ця зустріч — початок «нового, мудрого, сильного шляху наших Церков заради вільного та мирного майбутнього України». Також він наголосив, що Мінкультури та Державна служба з етнополітики та свободи совісті всіляко сприятимуть цьому.
Представники духовенства обох Церков погодили декларацію порозуміння, в якій наголосили на єдності поглядів у засудженні війни Росії проти України та закликали ієрархів розпочати офіційний діалог між ПЦУ та РПЦвУ.
Текст декларації опублікував Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості. «Наголошуємо, що у міжконфесійних відносинах у сучасності ми бачимо єдність поглядів у засудженні війни, яку розв’язала путінська Росія проти суверенного народу України; у засудженні деструктивної позиції Московської патріархії, яка, нехтуючи Заповідями Божими, перетворилася на «слугу» путінського режиму та благословляє на кровопролиття», — йдеться у документі.
Також священнослужителі задекларували розуміння «необхідності єдності українського православ’я, що стоїть перед зовнішніми та внутрішніми викликами сьогодення». Зокрема, вони наголосили, що розуміють необхідність об’єднання для захисту України; єдності українського православ’я, що стоїть перед зовнішніми та внутрішніми викликами сьогодення; відмови від аґресії, стереотипів, упередженості та мови ультиматумів і ворожнечі у спілкуванні один із одним та у публічному просторі; відмова від неканонічної практики перехрещення.
Як повідомляв «Міст», ПЦУ просить позбавити Гундяєва престолу.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online