Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Великий піст — без соцмереж

Автор:

|

Квітень 03, 2019

|

Рубрика:

Великий піст — без соцмереж
Великодній піст

У Тернопільській області духовенство та віряни сільських парафій погодилися на час Великого посту утриматися від інтернет-активності. Замість витрат часу на віртуальний світ священики закликають паству до молитви. «Потрібно утримуватися не лише від їжі, від осудження ближнього, а й потрібно утриматися від користування соцмережами», — вважає о. Олексій Філюк.
Він служить у церквах двох сіл — Шушківці та Білозірка. Сам священик — активний відеоблогер, в онлайні куховарить, співає і щодня викладає світлини. Але так було, поки не почався піст — тепер священик заявив, що бере «відпустку» у Facebook.
Провести 49 днів без соцмереж закликають й інші священики на Тернопільщині. Позбутися залежності від ґаджетів хоча б на час посту рекомендують на відправах. Чоловіки зазвичай кидають пити, а жінки не їдять м’ясного. Утім, цього року чимало людей зареклися: ні ногою до Facebook аж до Великодня.  
Відмовитися від сидіння в Інтернеті вирішила також Ольга Філюк, учителька історії місцевої школи. «Зараз можна менше молоді і мені дивитися оці фотографії, смішні та розважливі», — каже жінка. Її учениці на камеру і собі обіцяють більше працювати і менше розважатися. «Музики я зараз не слухаю», — ділиться Катерина Негода, учениця десятого класу. На час посту у селах Тернопільщини припиняються дискотеки у клубах — люди не співають і не танцюють. «Не співаємо, по телевізору переглядаємо лише новини», — розповідає Марія Лалазарян, продавець у крамниці с. Білозірка.
Однак для більшості селян піст — це насамперед говіння, тобто пісна їжа та церковні служби. Ганна Крайнєва-Криса, перекладаючи щойно спечені пісні кошики з грибами, каже, що для неї піст — не лише відмова від скоромного, а, насамперед, пошук душевного спокою. Тому віртуальні розмови вирішила замінити живими. «Під час посту знаходиш час поспілкуватися з тими людьми, кому не вистачає спілкування», — каже вона.
Адміністратор місцевої інтернет-спільноти підтверджує: юзерів у соцмережах справді поменшало. «Минулого місяця було близько 150 тис. переглядів, зараз, як бачимо, 76,5 тис. На мою думку, це через те, що почався піст, і люди відмовляються від Інтернету, собі ставлять це в заборону», — вважає Вадим Чашкін, адміністратор фейсбук-групи «Моя Лановеччина».
А священик-блогер певен, що кожен із його вірян хоч раз шкодував про згаяний у соціальних мережах час, тож тепер до самого Великодня на службах нагадуватиме: піст є ідеальною нагодою, аби втрачене для свого духовного розвитку надолужити.

Світлана Павук, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply