Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Великодня неділя на карантині

Автор:

|

Квітень 20, 2020

|

Рубрика:

Великодня неділя на карантині
Поліція біля храму

Через заборону масових відправ в Україні, служителі Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), філії Російської православної церкви в Україні, вирішили вдатися до хитрощів.

Темні справи роблять уночі
У ніч на Великдень неподалік від Києво-Печерської Лаври московські попи влаштували масову хресну ходу. Про це повідомив Євген Спірін, головний редактор порталу «TheБабель». Дійство вчинили біля Свято-Введенського храму. За батюшками йшли близько 50 людей із пакетами для посвячення. В один момент усі рвонули до церкви. Ні на московських попах, ні на парафіянах навіть захисних масок не було.
Тієї ж ночі був ущент заповнений людьми головний храм у Святогірській Лаврі УПЦ МП у Донецькій області. Служба також відбувалася без дотримання карантинних заходів обережності.
До своїх московських колег вирішив долучитися й бунтівний ієрарх Православної церкви України (ПЦУ), котрий уперто називає себе патріархом ліквідованої УПЦ Київського патріархату, та ще й добряче заробити на цьому. У ніч на 19 квітня він провів урочисту літургію у Володимирському кафедральному соборі, запросивши на неї щонайменше 50 найзаможніших парафіян. Відео зі Служби Божої оприлюднив журналіст Юрій Дорошенко. Таким чином владика не лише порушив карантин, а і відкрито розмежував парафіян церкви. Адже через карантин пересічні українці на службу потрапити не могли.
Вимоги карантину порушили і священнослужителі Почаївської лаври в Тернопільській області, пустивши в монастир значну кількість людей. Факт недотримання запобіжних заходів зафіксували поліціянти. Існувала попередня домовленість, що парафіяни перебуватимуть на прилеглій території, а не в храмі, але потім на це начхали. У зв’язку з порушенням карантинних норм правоохоронці розглядають питання про внесення цього факту в Єдиний реєстр досудових розслідувань.
За даними поліції, великодні богослужіння відбувалися в 13 658 храмах України. Участь у них узяли майже 130 тис. громадян. У 19 храмах на території 13 областей зафіксували порушення карантинних обмежень, зокрема, надмірне скупчення людей і відсутність індивідуальних засобів захисту. «Найбільше порушень було у Донецькій області, там розпочали кримінальні провадження. У Запорізькій, Рівненській і Чернігівській областях правоохоронці склали три адміністративні протоколи», — повідомили в Національні поліції (НП).

Кара за глупоту чи за гріхи?
А поки парафіяни тіснилися в церкві, в Почаївській лаврі помер ще один монах. Про це повідомив активіст Павло Білобрицький. «Сьогодні на 77-му році свого земного життя відійшов до Господа ігумен Аверкій із Почаївської лаври. Чудовий, скромний, мудрий монах. Упокой Господи його душу», — написав він у Facebook. А місцева газета, посилаючись на власні джерела, повідомила, що у священника був коронавірус.
Епідеміологи підозрюють, що територія Почаївської лаври — осередок коронавірусної інфекції, але підтвердили лабораторно цього не можуть, бо її настоятель категорично відмовляється від співпраці та забарикадувався у храмі. Про це розповіла Оксана Чайчук, головна санітарна лікарка Тернопільщини. Настоятель Лаври категорично відмовляється виходити на зв`язок, так само, як і його помічники. Мер міста втручатися в цю ситуацію відмовився.
Як повідомляв «Міст», коронавірус виявили у Вадима Новинського, народного депутата України та головного спонсора УПЦ МП, котрий напередодні спілкувався з митрополитом Онуфрієм. Тепер же коронавірус підхопив і сам глава УЦЦ МП, котрий раніше закликав вірних не боятися інфекції. Про це повідомили джерела порталів ТСН і «Релігійна правда». Також коронавірус виявили й у митрополита Антонія, помічника Онуфрія. За даними «Релігійної правди», їм анонімно провели тест на Covid-19, а потім таємно ушпиталили під чужими іменами.
Про стан владики нічого достеменно невідомо. Ним займаються в Київському інституті серця Бориса Тодурова. Онуфрія тримають там у спеціальній палаті, яку забезпечив усім необхідним для інфекційних захворювань, у т. ч. найсучаснішим апаратом для штучної вентиляції легень, п. Новинський. І Борис Тодуров, і Вадим Новинський є парафіянами УПЦ МП і регулярно здійснюють паломництво на Афон. Цим можна пояснити, що високотехнологічну інфекційну палату депутат обладнав у непрофільному Інституті серця.
А на сам Великдень на коронавірус занедужали дві черниці Свято-Преображенського жіночого монастиря УПЦ МП, що в Летичівському районі Хмельницькій області. Стан їхнього здоров’я — середньої тяжкості.

Відповідальні служителі
Натомість у більшості храмів ПЦУ та Української греко-католицької церков дотрималися домовленостей із керівництвом областей і НП щодо недопущення великого скупчення людей. Богослужіння в більшості церков проводили або в присутності незначної кількості парафіян, або взагалі за зачиненими дверима.
Президент Зеленський подякував главам обласних державних адміністрацій і поліції за сумлінну працю, а духовенству і віруючим — за громадянську свідомість і дотримання обмежень у Великодні дні. «Цього року на богослужіння прийшло 130 тис. віруючих. Торік на Великдень в церквах зібралися 7,5 млн прихожан. Ця різниця показує свідомість українців, наше дбайливе ставлення до рідних і близьких. Ми справді показали, що Великдень — це перемога життя над смертю», — сказав він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply