Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Великоднє пастирське послання українських католицьких ієрархів

Автор:

|

Квітень 15, 2020

|

Рубрика:

Великоднє пастирське послання українських католицьких ієрархів

Дорогі у Христі Брати і Сестри!
Це великоднє привітання лунає в нових, абсолютно незвичних для нас обставинах. Не у заповнених радісними парафіянами, гомінких, святково прикрашених храмах, під звуки голосних церковних дзвонів, а посеред тиші і порожнечі, що огорнули нашу землю через поширення вірусу зі страхітливо незрозумілою пересічній людині назвою Covid-19.
Однак саме тепер нам так важливо почути ці слова надії і радості: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах життя дарував». Він життя дарує й нам — тим, що живуть тут і тепер, посеред тиші світу, який неначе раптово зупинився.
Пасха — це найбільший і найрадісніший празник у християнському календарі, празник, сповнений радості. Однак зауважмо, що свято Пасхи починається зі смутку та порожнечі.
Євангелісти, розповідаючи історію Великодня, починають не з радості Воскресіння, а зі смутку порожнього гробу. Марія Магдалина й інші жінки, оплакуючи і сумуючи, рано-вранці приходять до гробу, щоб пахощами намастити тіло любого Вчителя. Однак, замість тіла Ісуса, вони знаходять порожній гріб. Вони стривожені, бо гадають, що хтось і незрозуміло чому викрав тіло Спасителя! Та згодом чують благу вість Ангела про Воскресіння Христове: «Нема його тут, бо воскрес, як ото сам прорік. Ходіть, гляньте на місце, де він лежав». (Мт. 28, 6) Лише після цього вони бачать воскреслого Христа і можуть обійняти Його: «Аж ось Ісус зустрів їх… ті підійшли й кинулися йому в ноги і вклонилися». (Мт. 28:9) А вже опісля отримують від Ісуса доручення: «Не бійтеся; ідіть і сповістіть моїх братів, щоб ішли назад у Галілею; там мене побачать». (Мт. 28:10)
Спочатку є порожнеча, а потім настає наповнення. Спочатку — смуток, а згодом — радість. Спершу смерть, а потім — життя. Пасха починається з нічого, а завершується усім!
Роздумуючи над цим, ми можемо зауважити, що життя кожного з нас частково відображає подію Пасхи. Подібно до того, як Пасха починається з порожнечі, так і наше життя починається з порожнечі. Перед тим, ніж зробити перший самостійний вдих, ми змушені покинути затишне материнське лоно. Згодом, впродовж усього нашого життя, коли робимо крок вперед, ми змушені спочатку чогось позбуватися і залишати щось позаду. Беручи на себе подружні обов’язки, відмовляємося від своєї незалежності. Відповідаючи на покликання до духовного стану чи обираючи кар’єру, ми змушені відкинути інші, також привабливі, можливості. На кожному кроці, для того, щоб отримати нове життя, ми покликані якимось чином «випорожнити» себе.
Подібно є і в нашому духовному житті. Порожнеча — це неминуча частина людського переживання; та в цих останніх тижнях посеред глобальної пандемії її поділяє ціле людство. Порожнеча може приносити душевний біль, але її можна також сприймати як духовний подарунок. Кожен із нас потребує внутрішньої порожнечі, тобто простору, який створює місце для чогось нового, простору, який можна відкрити для Бога.
Під час Великого посту Церква у своїй мудрості традиційно закликає нас звільнитися від гріхів, спокус і щоденних клопотів, які засмічують наше життя. Чому? Саме для того, щоб звільнити місце для Христа, Який сьогодні тріумфально воскрес із гробу. Своїм Воскресінням Він наповнює нашу духовну порожнечу обіцянкою вічного життя!
Тож сьогодні, у цей славний празник Пасхи, з молитвою бажаємо усім нам, щоб невимовна і незрівнянна радість Воскресіння Господа з гробу наповнила наші серця і душі. Нехай ця радість заповнить кожну порожнечу всередині нас, нехай знищить весь біль і страх та переможе всі сумніви і спокуси, і залишається з нами назавжди!
Наслідуймо приклад святих жінок, які того першого пасхального ранку відвідували гріб Господній і після розчарування від порожнього гробу прийняли повноту радості. Приймімо Воскреслого Христа, Який приходить, щоб заповнити нашу порожнечу, особливо у цей час глобальної кризи, та впевнено з вірою, словом і ділом поширюймо Добру Вістку про Воскресіння Господа Ісуса Христа у цілому світі.
Христос воскрес! Воістину воскрес!
+Високопреосвященний Борис Ґудзяк, митрополит Української католицької церкви у США, архієпископ Філадельфійський для українців
+Преосвященний Павло Хомницький, ЧСВВ (автор), єпископ Стемфордської єпархії
+Преосвященний Венедикт Алексійчук, єпископ Чиказької єпархії святого Миколая
+Преосвященний Богдан Данило, єпископ Пармської єпархії святого Йосафата
+Преосвященний Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply