Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Ватикан закликає РФ припинити війну та пропонує посередництво

Автор:

|

Березень 18, 2022

|

Рубрика:

Ватикан закликає РФ припинити війну та пропонує посередництво
П’єтро Паролін

«Ватикан доступний для будь-якого виду посередництва, щоб допомогти завершити війну в Україні», — заявив кардинал П’єтро Паролін, державний секретар Святійшого Престолу. Він повторив заклик папи Франциска про негайне припинення вогню в Україні, яку понтифік озвучив під час телефонної розмови з Сергієм Лавровим, міністром закордонних справ Російської Федерації (РФ).
Кардинал наголосив, що в Україні йде саме війна, а не спецоперація, як стверджує РФ. «Слова важливі, і назвати «військовою спецоперацією» те, що відбувається в Україні, означає не визнавати реальність фактів. Ми стоїмо перед війною, яка, на жаль, забирає багато цивільних жертв, як і всі війни, — заявив він. — Перед очима жахливі образи, які йдуть із України. Жертви серед мирного населення, жінок, людей похилого віку, беззахисних дітей, які поплатилися життям за дурість війни. Насилля наростає, коли ми бачимо міста зі знищеними будинками, відсутністю електрики, мінусовою температурою, відсутністю їжі та ліків, а також мільйони біженців, переважно жінок і дітей, які втікають від бомб. За останні кілька днів я зустрів групу тих, хто приїхали до Італії з різних куточків України: пусті погляди, обличчя без посмішок, нескінченний сум».
Водночас державний секретар Ватикану дуже обережний у підтримці України. «Соціальна доктрина Церкви завжди визнавала законність збройного опору перед обличчям аґресії. Проте вважаю, що перед обличчям того, що відбувається, необхідно задати собі питання: чи робимо ми все можливе, щоб досягти перемир’я? Чи є збройний опір єдиним шляхом вперед?» — заявив він.
Як повідомляв «Міст», Папа закликав РФ «припинити різанину» у Маріуполі.

Андрій Котенський, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply