Новини для українців всього свту

Tuesday, Mar. 2, 2021

Ватикан уперто допомагає Російській Федерації

Автор:

|

Серпень 24, 2017

|

Рубрика:

Ватикан уперто допомагає Російській Федерації

П’єтро Паролін

Зв’язки з Ватиканом допомагають Росії представити себе як оплот традиційних цінностей, на відміну від світської Європи. За іронією долі, дедалі войовничіший Путін знаходить собі приятеля в особі Папи Франциска. 20 серпня кардинал П’єтро Паролін, державний секретар Ватикану відвідав Москву, де зустрівся з Путіним і патріархом Кирилом, главою РПЦ. Це був перший такий візит із часу анексії Криму Росією 2014-го.
Раніше Путін відвідав папу у Ватикані. Зустріч тривала приблизно 50 хвилин. Спостерігачі звернули увагу на те, що зустріч із президентом Трампом тривала всього 29 хвилин. Для росіян ці відносини — нагода представити себе як оплот моралі і традиційних християнських цінностей.
Для Римо-католицької церкви зв’язки з Москвою є нагодою відновити сильнішу присутність у країні після століття комуністичної диктатури та примусового атеїзму. Хоча в російській конституції йдеться про свободу релігії, російський уряд насамперед підтримує РПЦ. Доказом цього, серед іншого, була висилка кількох священиків і єпископів із країни. Проте деякі ЗМІ роблять здогади, що візит Пароліна може підготували перший візит папи Франциска до Росії, хоча значна більшість вважає, що на перешкоді цьому стоїть православна опозиція.
Росію з Ватиканом зближує питання Сирії, оскільки сирійські християни вважають, що режим президента Башара аль-Асада захищає їх від ісламського фундаменталізму. Як каже ватиканський експерт Матео Мацуззі, близькосхідні християни опинилися перед обличчям загрози, тому Ватикан високо оцінює російську присутність у Сирії.
Як пише Politico, питання, яке може спричинити напруження між Ватиканом і Росією, є аґресія Москви проти України, за що Франциска піддають критиці з приводу, мовляв, його нерішучої позиції. «Подібно до Трампа, Франциск опинився під критикою з боку католиків з приводу політики щодо Росії, — пише Джон Аллен, автор кількох книжок про справи Ватикану та католицизму. — Багато католиків звинувачують його і Ватикан у надмірній «екуменічній коректності, наполягаючи, що він має говорити на тему України».
Франциск же назвав цей конфлікт «братовбивчою війною», звинувачуючи у відповідальності обидві сторони, що розгнівало українських греко-католиків. Блаженнійший Святослав Шевчук повідомив, що багато людей контактували з ним і сказали, що вони відчувають, що Ватикан зрадив їх.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply