Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Ватикан скасував зустріч Франциска з Кирилом

Автор:

|

Травень 05, 2022

|

Рубрика:

Ватикан скасував зустріч Франциска з Кирилом
Папа Франциск

Ватикан скасував зустріч Папи Римського з патріархом РПЦ. Про це заявив сам понтифік. Він сказав, що план зустрічі «зупинили», бо на думку дипломатів Ватикану, така зустріч «могла б викликати велику плутанину».
Водночас глава Римо-католицької церкви заявив, що «шкодує» про те, що зустріч довелося перенести. «Я завжди пропаґував міжрелігійний діалог. Коли був архієпископом Буенос-Айреса, я об’єднав християн, євреїв і мусульман у плідному діалозі. Це була одна з ініціатив, якою я найбільше пишаюся. Це та сама політика, яку пропаґую й у Ватикані», — сказав він.
На запитання, чому не їде в Україну, щоб де його чекають прості люди, понтифік відповів, що не може робити те, що «ставить під загрозу вищі цілі, якими є закінчення війни, перемир’я чи, принаймні, гуманітарний коридор». «Яка користь Папі Римському від поїздки до Києва, якщо наступного дня війна продовжиться?», — додав Франциск.
Зустріч папи Франциска з патріархом Кирилом мала відбутися у червні ц. р. та стати другою з 2016-го після того, як представники Церков зустрілися у Гавані (Куба). Офіційний Ватикан розглядав можливість продовження поїздки Папи до Лівану 12-13 червня на день, щоб міг зустрітися з Кирилом 14 червня в Єрусалимі. Нагадаємо, що патріарх РПЦ підтримав російське вторгнення в Україну і навіть благословив рашистських військових на цю війну.
Як повідомляв «Міст», Папа засудив звірства у Бучі.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online