Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Ватикан оприлюднив таємний документ

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Ватикан оприлюднив таємний документ

Ватикан опублікував офіційні правила визначення видінь і особистих одкровень. Засекречений раніше документ, складений 1978 року, викладено на сайті Конґреґації доктрини віри. Так, за цими правилами, священикам, яким повідомили про явлення якихось святих, потрібно провести «серйозне дослідження» й бути «морально переконаними» в можливості подібної події. Останні критерії стосуються переважно особистості заявника: він має бути психічно стійким, чесним і щиро вірним Церкві й при цьому не повинен мати корисливих інтересів.

Зрозумівши, що повідомлення про видіння заслуговує на довіру, священики зобов’язані повідомити про своє рішення, якщо воно цього гідне. Правила були складені після того, як у світових мас-медіа зросла кількість повідомлень про видіння святих.

1978 року правила були розіслані єпископам під грифом Sub secreto, що забороняє їх публікацію. З 1994-го копію документа вдалося отримати й різним європейським дослідникам. Наприкінці 2011 року кардинал Вільям Левада написав передмову до правил, після чого Ватикан вирішив офіційно їх опублікувати.

Одним із найвідоміших повідомлень про з’явлення Діви Марії є історія з боснійського міста Меджугір’я. З 1981-го місцеві жителі реґулярно повідомляють про подіб­ні видіння, які, проте, не визнаються ні Католицькою, ні Православною церквами. 2009 року Папа Римський Бенедикт XVI позбавив священицького сану Томіслава Власича, духовного наставника місцевих візіонерів. Власича звинуватили в містицизмі та маніпуляціях, а також у тому, що сина йому народила черниця.

Водночас, Етторе Готті Тедескі, керівник Банку Ватикану, був змушений піти у відставку. Члени ради директорів банку в ході анонімного голосування винесли Готті Тедескі вотум недовіри. Причина такого рішення — неуспішне виконання керівником цієї фінустанови «обов’язків першорядного значення». Про які саме обов’язки йдеться, не уточнюється. Рада директорів банку вважає, що відставка Готті Тедескі була необхідна для «збереження життєздатності банку».

Сам колишній директор банку відмовився коментувати свою відставку. «Я краще промовчу, інакше доведеться сказати неприємні речі», — заявив він, зазначивши, однак, що «поплатився за свою відкритість».

Готті Тедескі очолював банк від 2009 року. 2010-го італійська поліція почала розслідування стосовно банкіра — його запідозрили у відмиванні грошей. Представники Папського престолу тоді заявили, що цілковито довіряють Готті Тедескі. У ході розслідування поліція конфіскувала у банку 23 млн EUR. Імовірно, ці гроші представники установи намагалися незаконно перекинути з рахунків невеликого італійського банку.

Комітет Ради Європи з боротьби з відмиванням грошей, також відомий як Moneyval, узявся за перевірку роботи Банку Ватикану. На початку липня 2012 року комітет має оприлюднити результати цього аудиту та визначити, чи дотримується банк міжнародних стандартів при проведенні операцій. Банк Ватикану, офіційно іменований Інститутом релігійних справ, був заснований під час Другої світової війни для керівництва активами релігійних осіб і установ.

 Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply