Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Варфоломій хоче обговорити передавання Євхаристії в умовах пандемії

Автор:

|

Серпень 16, 2020

|

Рубрика:

Варфоломій хоче обговорити передавання Євхаристії в умовах пандемії
Патріарх Варфоломій

Константинопольський Патріарх Варфоломій надіслав листа главам Помісних церков із пропозицією обговорити «найважливішу проблему» Причастя в епоху пандемії коронавірусу. Текст опублікував генеральний секретар Синоду Константинопольського патріархату.
У період пандемії Covid-19 влада багатьох країн обмежили Богослужіння і заборонили причащати віруючих, аби уникнути поширення інфекції. Патріарх Варфоломій зі самого початку пандемії закликав віруючих слідувати важким, але необхідним заходам, які застосовують служби охорони здоров’я та владою, заявивши, що вірус загрожує не вірі, а вірним, не Христу, а нашим християнам».
У листі йдеться, що має бути координація і, наскільки це можливо, єдинодумство між Помісними православними церквами щодо «найважливішої проблеми Божественної Євхаристії і способу її передачі вірним».
«Ми підкорилися умовлянням санітарної і політичної влади, й, як годиться, підкорилися до такої міри, що це не зачіпає сутність і центр нашої віри. Поблажливість Церкви досягає Хреста, але відмовляється, однак, сходити з нього, слухатися влади та сильних світу цього, коли ставиться під сумнів таємниця таїнств життя, Божественне Причастя», — йдеться в посланні.
Патріарх пише, що з огляду на такі умови «хотів би вислухати братські міркування і думки, щоб разом ми могли просунутися вперед в пастирському підході до суперечок про усталений способі передачі Божественної Євхаристії».
Як повідомляв «Міст», патріарх Варфоломій отримав запрошення відвідати Львів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply