Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

В УПЦ КП буде ще один святий

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

В УПЦ КП буде  ще один святий

Патріарх Філарет, глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), здійснив чин канонізації священноігумена Меркурія Бригинського. Божественну літургію та чин канонізації (зачислення до сонму святих) у Чернігові, у кафедральному соборі Святої великомучениці Катерини, очолив патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет у співслужінні єпископів і духовенства УПЦ КП.

Майбутній ігумен Меркурій народився 1870 року й одержав при хрещенні ім’я Максим. Батьки преподобного походили з благочестивих селян і проживали в с. Щаснівці Бобровицького району Чернігівської області. Відомо, що батька святого звали Матвієм, ім’я ж матері не збереглося. У

с. Щаснівці в праці, навчанні й молитві минули дитячі та юнацькі роки майбутнього святого. Він не мислив себе без Бога та з ранніх літ мріяв про чернецтво. У зрілому віці, усвідомивши сенс людського буття, пізнавши Бога й полюбивши красу Церкви, преподобний вирушив до Києво-Печерської лаври, де молився та виконував покладені на нього послухи. За велику ревність до молитви, доброту, любов, працелюбство Максима зарахували до братії Києво-Печерської лаври та постригли в ченці з іменем Меркурій на честь преподобного Меркурія, посника Печерського, у Дальніх печерах. Невдовзі ченця Меркурія було рукопокладено в сан ієродиякона, а пізніше він прийняв сан ієромонаха.

Після жовтневого перевороту 1917 року для Церкви, монастирів і ченців почалися важкі часи. 1926-го нова влада перетворила Києво-Печерську лавру на «Всеукраїнське музейне містечко». До 1930 року монастир було повністю ліквідовано. Ієромонах Меркурій став вигнанцем з улюбленої обителі, багато перетерпів скорботи від гоніння безбожників на Православну церкву та вірних її чад. Наприкінці 1942-го о. Меркурія було скеровано на парафію в с. Бригинці, сусіднє з його рідною Щаснівкою. 1946 року його зусиллями було збудовано парафіяльний Свято-Троїцький храм. Помер ігумен Меркурій 7 листопада 1956-го, похований на місцевому кладовищі.

Ще за часів служіння парафіяльним священиком ігумен Меркурій здобув велику пошану серед віруючого народу, до нього приїжджали хворі з проханням помолитися про зцілення, яке й отримували за своєю вірою. Після смерті ігумена Меркурія віряни продовжили шанувати його, приходячи до могили. Уже в наш час документально зафіксовано щонайменше п’ять випадків чудесного зцілення від хвороб, переважно ніг, які сталися після молитов на могилі ігумена Меркурія. 21 жовтня 2011 року Священний синод

УПЦ КП дав благословення зарахувати ігумена Меркурія Бригинецького до сонму святих для місцевого шанування.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply