Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

В Угорщині створили фундацію УГКЦ

Автор:

|

Листопад 07, 2020

|

Рубрика:

В Угорщині створили фундацію УГКЦ
Парафія Покрови Богородиці УГКЦ у Будапешті

В Угорщині створили церковну фундацію для вірних Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Засновником фундації є Патріарша курія УГКЦ. Головою кураторіуму призначили о. Дам’яна Габорія, душпастиря для українців в Угорщині. До складу кураторіуму увійшли: о. Любомир Яворський, патріарший економ, юристи, громадські діячі, члени українських самоврядувань в Угорщині.
Душпастирство українців в Угорщині здійснюють у співпраці з угорською греко-католицькою митрополією. У 2012-2016 рр. із душпастирський візитом раз на місяць із Києва прибував о. Дам’ян Габорій, священник Київської архієпархії УГКЦ. З 2016-го отець Дам’ян переїхав до Угорщини на постійне служіння.
Основним духовним осередком в країні є парафія Покрови Богородиці УГКЦ у Будапешті. При парафії діє кілька парафіяльних спільнот, Рідна школа, в якій навчається 40 дітей, католицька скавтська організація, яка входить до Федерації скавтів Європи, Український центр кардинала Гузара.
Зараз є велика потреба у священниках УГКЦ у таких містах як Дебрецен, Ніредьхаза, Мішкольц, Сегед, Веспрем та інших. «Маємо багато технічних перешкод, що не можемо в цю мить надати духовну опіку усім українцям, розкинутим по Угорщині. Основним покликанням цієї фундації є пошук коштів для здійснення душпастирства серед українців у цій країні. Мусимо створити фінансову незалежність, аби наша Церква могла опікуватися своїми вірними в цій країні незалежно від обставин», — заявив він.
Метою фундації є організація пасторальної роботи для греко-католиків Угорщини та допомога в інтегруванні в угорське суспільство, будівництво й обслуговування інфраструктури УГКЦ в Угорщині, фінансова підтримка українського духовенства та членів їхніх сімей на території Угорщини, душпастирська опіка українських міґрантів, заробітчан, в’язнів, молоді, студентів та інших категорій вірних на території Угорщини, створення й обслуговування українських греко-католицьких шкіл і церковних дитячих садочків на території Угорщини, фінансова та духовна підтримка українських скавтських організацій в Угорщині, підтримка українських церковних мирянських спільнот та організацій на території Угорщини, організація християнських таборів для дітей, молоді та сімей, популяризація святих місць України й Угорщини та організація паломницьких турів Україною, Угорщиною й іншими відомими паломницькими місцями, створення та підтримка медіа-ініціатив УГКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply