Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

В Острозі відновлюють велику синагогу

Автор:

|

Серпень 30, 2018

|

Рубрика:

В Острозі відновлюють велику синагогу

Уже впродовж тривалого часу завдяки старанням Григорія Аршинова тривають робити над відновленням синагоги. Наприкінці 2017 року відновили дах будівлі, зараз тривають реставраційні роботи всередині. Загалом поштукатурено 2/3 стелі і 2/3 стін. Григорій Аршинов зауважує, що частина стелі ближче до входу в синагогу так і залишиться без штукатурки, аби охочі могли побачити оригінальну кладку склепіння.
Також реставратор чимало уваги приділяє відродженню декоративних елементів — відновлено сім із восьми коринфських капітелей. Для капітелей характерний багатий бароковий малюнок, тож Григорій Йосипович планує деінде також залишити фрагменти оригінальної кладки. Каже, немає потреби створювати пінопластову бутафорію.
«У мене було дві мрії. Перша — це дах. Вона реалізована минулого року, тепер синагозі нічого не загрожує найближчі років 50. Інше бажання — надати синагозі завершеного вигляду, встановити вікна та двері. Виявилося, що ця мрія дуже коштовна, але зараз залишилося вставити лише одне вікно», — ділиться планами п. Аршинов.
Він також додає, що після звершення цих робіт мріє помістити в синагозі мізузу, спеціальний оберіг, який колись праворуч від дверей був на одвірках усіх єврейських будинків. «Це повинен зробити хтось зі серйозних рабинів. Покличемо головного рабина України, міську владу, щоб це була справжня подія», — каже реставратор.
Оскільки 2019-го виповниться 80 років, відколи синагога перестала функціонувати як релігійна споруда, після закриття радянською владою її та ще 17-х синагог міста, Григорій Аршинов наступного року мріє внести до синагоги Тору.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply