Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

В окупованій АРК повторно відмовили в реєстрації української парафії

Автор:

|

Серпень 14, 2019

|

Рубрика:

В окупованій АРК повторно відмовили в реєстрації української парафії
Архієпископ Климент

Окупанти повторно відмовили в реєстрації української православної парафії на анексованому півострові. Про це повідомив архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) Климент. «Ситуація критична. Мені телефонували з «Міністерства юстиції Криму». Судячи з того, що зараз відбувається, вони зайняли позицію, що української церкви ні в якому вигляді на території Криму бути не повинно», — заявив він.
За словами владики, точна причина відмови йому стане відомою після отримання документів. При цьому архієпископ зазначив, що поданий статут був аналогічним із тим, який був уже зареєстрований в Автономній Республіці Крим (АРК) після російської анексії півострова.
«Статут, який ми подали, — однієї з релігійних організацій громад, яка була зареєстрована 2014 року. Ми просили, щоб нам надали такий же, який був зареєстрований. І ми подали точно такий. Єдина різниця, що і зареєстрована релігійна громада має свій релігійний центр, а ми як громада без релігійного центру і тільки як місцева релігійна організація», — розповів він і додав, що продовжить домагатися реєстрації української православної парафії на півострові.

До слова
Синод Православної церкви України прийняв рішення створити православний румунський вікаріат для етнічних румунів в Україні. Вікаріат — аналог єпархії, буде підпорядкований митрополиту Епіфанію. Також у румунського вікаріату буде особлива адміністративна структура з правами самоврядування в складі ПЦУ. Права самоврядування і пристрій румунського вікаріату будуть розроблені разом із представниками релігійних громад, у співпраці з Румунською православною церквою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply