Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

В Іллінській церкві проводять археологічні дослідження

Автор:

|

Вересень 25, 2019

|

Рубрика:

В Іллінській церкві проводять археологічні дослідження
Іллінська церква

В Іллінській церкві Суботова розпочали археологічні дослідження пустот, які зафіксував геосканер восени минулого року. Зі слів Миколи Бевза, завідувача кафедри реставрації «Львівської політехніки», вони можуть вказувати на ймовірне поховання Богдана Хмельницького. «Є результати сканування, шукають як туди дістатися, щоб був туди якийсь спуск. Видно оці дві точки і як на мене — це чітко контур труни», — повідомив благочинний Чигиринського району протоієрей Володимир Гладковський.
Аби побачити чи є на місці, зафіксоване геолокатором поховання, дослідники планують зробити отвір у підлозі та запустити всередину інспекційну камеру. «Етапи підготовчі, коли відбуваються заміри, це займає більше часу, ніж сам процес свердління і перевірки камерою. Але свердління мусить бути там, де вже ти визначився всіма засобами, що є аномалія», — пояснює д-р Бевз.
Робота археологів не вплине на проведення служби в церкві, запевняє о. Володимир. «Служба відбувається безперервно. Дослідження не перешкоджають звичайному життю церкви, звичайному життю храму. Вінчання, хрестини і богослужіння — все відбувається», — запевнив він.
Зі слів Надії Кукси, завідувачки Суботівського історичного музею, розвідки, що відбуваються в церкві, наближують до розгадки таємниці, де саме похований гетьман. «Сподіваємося, що вчені зроблять певні висновки і дослідження продовжать. Можливо, виявлять прах Богдана Хмельницького», — припускає вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply