Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

В Євпаторії окупанти хочуть знести храм ПЦУ

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

В Євпаторії окупанти хочуть знести храм ПЦУ

Окупаційна влада Автономної Республіки Крим (АРК) планує знести храм Православної церкви України (ПЦУ) в Євпаторії. Про це повідомив митрополит Епіфаній, глава ПЦУ «Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент разом із громадою бореться за право молитися в кафедральному соборі святих Володимира й Ольги в Сімферополі, з якого їх насильно викидає російська держава. До цієї «гарячої точки» додалася інша — храм Української церкви в Євпаторії, який окупаційна влада намагається просто знести», — написав він у Facebook.
Крім цього, владика закликав український уряд «нарешті ухвалити рішення щодо розв’язання питання власності на приміщення собору та єпархіального управління в Сімферополі». «Цей крок продемонструє юридичну та моральну підтримку українській громаді Криму з боку нашої держави і дасть можливість ефективніше захистити її права на міжнародному рівні, — наголосив Епіфаній. — А російську владу знову закликаю: схаменіться і припиніть злочин проти законів людських та Закону Господнього! Згадайте прикру долю радянських атеїстів і не повторюйте їхнього шляху, зазіхаючи на храми Божі».
Тривалий час в анексованому Криму грубо порушується одне з основоположних прав людини — на свободу совісті та релігії. Нещодавно арбітражний суд Центрального округу російської Калуги відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) щодо рішення окупаційної адміністрації півострова забрати приміщення собору в центрі Сімферополя. Про це повідомили представники окупаційної влади півострова
При цьому Сергій Заєць, юрист українського Реґіонального центру прав людини, котрий представляє інтереси Кримської єпархії ПЦУ в суді, зізнався, що не знає про таке рішення суду, але зовсім «не виключає, що так може бути».
Як писав «Міст», російська окупаційна влада на початку цього року надіслала архієпископу Сімферопольському та Кримському Клименту припис про «звільнення приміщень» собору. У відповідь ПЦУ звернулася до Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співпраці в Європі, країн-гарантів мінського процесу, Європейського Союзу й усіх демократичних країн через тиск і переслідування Церкви в окупованих Криму та Донбасі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply