Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

В Ефіопії знайшли руїни християнського храму

Автор:

|

Травень 11, 2020

|

Рубрика:

В Ефіопії знайшли руїни християнського храму

Археологи з Польщі й Італії знайшли на півночі Ефіопії руїни християнського храму. «Місцеве населення знає, що колись у цьому місці був християнський храм, але через поганий стан точно не відомо, до якого періоду він відноситься і як був об лаштований», — заявив Мікела Ґаудіелло, керівник дослідницького проєкту.
За допомогою дрона вчені розгледіли з повітря залишки споруди та правильно визначили місце розкопок. Та вже через вісім днів через пандемію коронавірусу їх були змушені призупинити. Але науковці все одно змогли зібрати достатньо матеріалу для досліджень.
Знайшли кам’яні колони висотою в кілька метрів, фрагмент напівкруглої апсиди у вигляді кам’яних блоків підлоги та залишки стін. Виявили фрагменти кераміки і кам’яний блок із висіченим написом давньоефіопською мовою. Над тлумаченням зараз працюють учені. Будівлі датують 700-1100 рр. Храм був важливим пунктом на торгових шляхах, що ведуть із глибин Африки до Аксума, столиці християнської держави, яка існувала в перші століття нашої ери.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply