Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

В Андріївській церкві знайшли «свідоцтво про її народження»

Автор:

|

Вересень 18, 2019

|

Рубрика:

В Андріївській церкві знайшли «свідоцтво про її народження»

На сенсаційну знахідку наштовхнулися реставратори Андріївської церкви в Києві, коли розбирали престол у вівтарі. Під скляним ковпаком і металевими окладами, які ніхто не знімав десятиліттями, знайшли ціле послання прийдешнім поколінням.
Вхід до Андріївської церкви зараз дозволений лише вченим і реставраторам. Уже кілька років там тривають реставраційні роботи. Вся увага істориків тепер прикута до престолу. Востаннє цей престол розбирали 1954-го, тоді ще Андріївська церква не була музеєм. Довгі десятиліття цей престол був накритий скляним ковпаком і з усіх боків обшитий окладом. Сюрпризи почалися, щойно зняли скло та метал.
«Ніхто ж не знав, що в нас там є такі дверцята. Тут зібралися реставратори, науковці, екскурсоводи, всі чекали півгодини, поки ми відчинимо, щоб подивитися, що там. Там, звісно, нічого не було, але інтрига залишалася до останнього», — розповідають у церкві.
Згодом з правого боку помітили написи. Літери проступили через шар старий тиньк. Текст вивільнили. Він зберігся ідеально. Там розкривається довгий список святих, мощі яких зберігали у цьому престолі у срібному ковчегу. Він був умонтований у плиту, але безслідно зник ще сто років тому, коли до Андріївської увійшли більшовики. Але головне у цьому посланні — точна дата освячення храму.
Про те, що Андріївську освятили на літнього Андрія, було відомо і раніше зі свідчень сучасників. Але це — документ, який ці свідчення підтверджує. «За новим стилем саме 252 роки тому, день у день був виконаний цей напис», — підтверджують у храмі.
Реставратори кажуть, що за пів року Андріївську можуть відчинити для відвідувачів. Богослужіння ж місії Вселенського патріархату тут розпочнуться ще раніше. Вже найближчим часом спеціально для цього освятять капличку на нижніх поверхах будівлі.

Неллі Ковальська, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply