Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Утиски християн в Єрусалимі

Автор:

|

Березень 08, 2018

|

Рубрика:

Утиски християн в Єрусалимі

Храм Гробу Господнього

Церковні ієрархи в Єрусалимі спробували закрити на невизначений термін Храм Гробу Господнього (Храм Воскресіння Христового), який є головною святинею християнства і місцем паломництва туристів з усього світу. У незвично жорстко сформульованому листі ієрархи греко-католицької та вірменської Церков пояснили, що пішли на цей крок на знак протесту проти «систематичної кампанії проти Церков і християнської громади в Святій землі».
Вони зазначили, що обурення християн викликає, зокрема законопроект, що дозволяє Ізраїльській державі конфісковувати земельні ділянки, які належать Церкві. Цей законопроект буде обговорюватися на засіданні міністерської комітету, після чого його спрямують на затвердження в Кнесет. У разі позитивного результату голосування в парламенті, документ набуде чинності закону.
У листі церковних ієрархів проект закону названий «дискримінаційним і расистським». «Ізраїль зневажає збережені вже багатьма десятилітттями чутливі стосунки між християнською спільнотою та владою», — підкреслюється в посланні.
Церква також протестує проти введення муніципальних зборів, які, на її думку, порушують статус-кво. Створюється враження, що ці дії мають на меті «послабити християнську присутність в Єрусалимі», вказують автори листа.
Міська адміністрація Єрусалиму в своє виправдання заявила, що мита були запроваджені не щодо храмів, а щодо таких об’єктів, як готелі і зали для прийомів, які перебувають у церковній власності. За даними Нира Барката, мера Єрусалиму, борг з муніципального податку на нерухомість християнських церков в Єрусалимі досягає понад 185 млн USD. Міністерство закордонних справ Ізраїлю звинувачення церковних ієрархів Єрусалиму, не прокоментувало. А канцелярія Біньяміна Нетаньяху, прем’єр-міністра Ізраїлю, повідомила, що шукати шляхи врегулювання буде спец комісія.
Відтак Храм гробу Господнього в Єрусалимі простояв зачиненим три дні, він уже знову приймає відвідувачів. «Двоє чоловіків, які виступали як охоронці ключа церкви, відчинили дерев’яні, припинивши протест», — повідомила а Times of Israel. Після цього до храму стали стікатися сотні паломників.
Як писав «Міст», минулого літа після нових зіткнень між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями на Храмовій горі в Єрусалимі влада Ізраїлю обмежила доступ мусульман у одну зі святинь ісламу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply