Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Утвердження Православної церкви України

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Утвердження Православної церкви України

Зустріч ієрархів

Православна церква України (ПЦУ) продовжує розширюватися. Так, станом на першу декаду лютого, до не перейшли 300 парафіяльних храмів колишньої Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП).
Керівництво Церкви також впроваджує нові інститути. Зокрема, Священний Синод ПЦУ створив місію допомоги жертвам порушення прав людини й особам, позбавленим волі, яка буде займатися питаннями звільнення українських бранців Кремля.
«На першому засіданні Священного Синоду ми звернули особливу увагу на цю тему. Ми й відкрили таку місію, яка в майбутньому робитиме все для цього, від імені нашої Церкви, щоб українські політичні в’язні Кремля були звільнені», — зазначив митрополит Київський і всієї України Епіфаній, глава ПЦУ.
За його словами, цією місією керуватиме архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. Митрополит наголосив, що Климент є найактивнішим єпископом, «котрий не просто переймається на словах, а практично діє: він їздить, допомагає, відвідує в’язнів, тобто цей чоловік справді опікується».
Глава ПЦУ також додав, що незабаром створять статут цієї місії, у якому «будуть чітко прописані права й обов’язки, які матиме голова цієї місії». Раніше митрополит зустрівся зі сім’ями українських в’язнів у Росії. Це була неформальна зустріч за святковим столом у приміщенні Духовної академії, розташованому на території Михайлівського монастиря в Києві.
Також відбулася зустріч ієрархів УПЦ США та Канади з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм та екзархомом Вселенського патріархату в Україні архімандритом Михаїлом (Аніщенком). «Архіпастирі обговорили поточну церковну ситуацію в Україні, накреслили плани на подальший її розвиток у правильному руслі, а також підняли низку важливих питань щодо врегулювання і вдосконалення міжцерковних відносин між українськими Церквами по всьому світу», — йдеться у повідомленні.
Також владики поділилися своїми враженнями від нещодавнього урочистого богослужіння у Святій Софії Київській у день інтронізації Митрополита Київського. У зустрічі взяли участь предстоятель УПЦ Канади митрополит Юрій, предстоятель УПЦ США митрополит Антоній, архієпископ Памфілійський УПЦ США Даниїл і прот. Тарас Удод, голова президії Консисторії УПЦ Канади.

На Афоні

Крім цього, представники ПЦУ вперше у своїй історії відслужили Божественну Літургію на Афоні. Українська делегація складалася в основному з представників колишньої УПЦ Київського патріархату, на чолі з єпископом Одеським і Балтським Павлом. Візит розпочали з монастиря Пантократора. Це вже третій за рахунком афонський монастир, який вступив в офіційні стосунки з ПЦУ. Ще два монастирі — Ксенофонта і Ватопед — надсилали своїх представників на інтронізацію митрополита Епіфанія.
Водночас Москва відчайдушно намагається шкодити молодій Церкві. Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) заявив, що окупаційна влада Криму повідомила вірянам храму ПЦУ у Сімферополі, щоб ті «звільнили приміщення». «Архієпископ Клімент із вірянами собору святих Володимира і Ольги в Сімферополі повідомили, що потребують від усіх молитви. «Очевидно, що це є помстою Москви, в т. ч. за правозахисну діяльність владики», — вважає архієпископ.
Служба безпеки України викрила плани спецслужб Російської Федерації (РФ), спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні на релігійному підґрунті. «Вони здійснюють пошук виконавців, готові палити культові споруд УПЦ МП. За умови надання в якості звіту відеозапису злочинних дій, зловмисникам обіцяють по 2 тис. USD», — повідомляє прес-служба СБУ. Спецслужба вже запобігла спробі залучення громадянина України до скоєння на замовлення російської сторони такого злочину, однак вербувальна діяльність триває.
До слова, 2019 року друкуватимуть нові підручники з історії України, і в них уже внесуть отримання томосу про автокефалію ПЦУ. Про це повідомила прес-службі Міністерства освіти та науки України. «Історію незалежної України вивчають в 11-му класі, якраз цього року ми друкуватимемо ці підручники. Щойно ми отримали томос про автокефалію УПЦ, я дала доручення внести відповідні зміни до програми з історії України. Незабаром ми затвердимо нову редакцію програми для 11-го класу. Автори підручників, які друкуватимуть цього року, будуть змушені це врахувати», — повідомила Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України.
За її словами, до квітня будуть надані докладні методичні рекомендації вчителям історії, щоб при вивченні цього періоду вони обов’язково висвітлили тему отримання томосу про автокефалію УПЦ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply