Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Ушанували пам’ять єпарха Мельбурнської єпархії УГКЦ

Автор:

|

Лютий 23, 2021

|

Рубрика:

Ушанували пам’ять єпарха Мельбурнської єпархії УГКЦ
Ушанування владики Івана Прашка

В австралійському Мельбурні відбулася панахида з нагоди 20-річчя смерті першого єпарха Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Івана Прашка. Про це повідомив Стефан Романів, співголова Союзу українських організацій Австралії. Він також поінформував, що в рідному місті о. Прашка Збаражі (Тернопільська обл.) Микола Бичок, єпарх УГКЦ в Австралії, відправив Літургію та Панахиду.
Нагадаємо, що в січня 2021-го минуло 20 літ із дня смерті владики Івана.
У своїй проповіді владика Бичок наголосив, що владика Іван став «наріжним каменем» для нашої Церкви в далекій Австралії, і зауважив, що «віра допомогла владиці Івану згуртувати розкинений український народ у велику єпархію».
Також Мельнбурнський єпарх поділився, що перед Літургією мав зустріч із Дмитром Бутирем, небожем владики Івана, котрий показав багато світлин і листів до Івана Прашка від людей із Сибіру, Казахстану тощо, адже владика багато допомагав людям.
Після архієрейської Літургії відбулася панахида за упокій душі блаженної пам’яті владики Івана Прашка. Відтак на могилі батьків владики Івана владика Микола разом із присутнім духовенством освятили пам’ятник блаженної пам’яті Василя та Марії Прашків.
Того ж дня в Замковому палаці відбувалася урочиста академія із ушанування двадцятої річниці відходу у вічність владики Прашка. На заході відбулося погашення марок і презентували альбом, який вміщує іменний конверт із маркою зі зображенням «Хреста пам’яті», маркою про Збаразький замок та наліпкою зі зображенням владики Івана. Також провели презентацію чотирьох календарів зі зображеннями владики, 36 марок і презентацію книжки «Владика кир Іван Прашко».
Завдяки стараннями о. Михайла Бедрія у Збаражі, одну з вулиць назвали іменем Івана Прашка. Працю свого батька продовжує й о. Назарій Бедрій, котрий популяризує особу славетного сина збаразької землі. Також згідно з рішенням сесії Збаразької міської ради від 25 січня 2001 року, владика Іван Прашко посмертно отримав звання «Почесний громадянин Збаража». У музеї Збаразького замку в одній зі залів експонують виставковий фонд, присвячений славетному земляку.
Як повідомляв «Міст», УГКЦ припинила служити літургії у Великій Британії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply