Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Усеукраїнська проща духовенства УГКЦ

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Усеукраїнська проща духовенства УГКЦ

На Львівщині, у Перемишлянах, за участю глави УГКЦ Святослава Шевчука 11 травня відбулася Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ, присвячена відкриттю пам’ятника блаженному священномученику Омеляну Ковчу. Понад тисячу священиків і ієрархів узяло участь у прощі, яка проходила у двох храмах одночасно — у церкві Св. Миколая та в новому храмі Св. Володимира.

У храмі Св. Миколая глава УГКЦ відправив молебень за участю єпископів. У церкві Св. Володимира відбувався початок прощі духовенства й духовна застанова під проводом єпископа-помічника Львівської архі­єпархії владики Венедикта Алексійчука. Опісля всі зійшлися на центральній площі Перемишлян, де пройшла архієрейська Божественна літургія.

Блаженнійший Святослав звернувся до духовних отців: «Ми скликали Всеукраїнську прощу священиків до міста Перемишлян. Дуже дякую всім отцям, які так чисельно прибули сьогодні на цю прощу. Я би дуже хотів, аби кожен із вас був слугою Божим і батьком для своїх парафіян». Він також наголосив: «Ми сьогодні будемо благословляти пам’ятник Омелянові Ковчу, який стоятиме майже на центральній площі цього міста. Гадаю, це відкриває певною мірою той задум Омеляна Ковча, де повинен бути священик у громадському житті. Він завжди навчав і закликав, що душпастир повинен бути в серці своєї громади. Тоді ми зможемо до того серця промовляти й повести за собою людей. Тому сьогодні ми хочемо, щоби голос нашого українського священика справді лунав у серці нашого народу. Аби цей духовний батько розумів тих, до кого він проповідує».

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply