Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Уряд Італії легалізував екзархат УГКЦ

Автор:

|

Липень 09, 2020

|

Рубрика:

Уряд Італії легалізував екзархат УГКЦ
Владика Діонісій

Італійський уряд легалізував Апостольський екзархат для вірних Української греко-католицької церкви (УГКЦ), котрі проживають в Італії. «Преосвященний владика Діонісій одержав повідомлення від Міністерства внутрішніх справ Італії про визнання Апостольського Екзархату для українців католиків візантійського обряду, що проживають на території Італії», — йдеться у повідомленні прес-служби Церкви.
Як повідомляв «Міст», у липні 2019 року Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, котрі проживають в Італії. Новостворена церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тис. вірних, згуртованих у 145 громадах, здійснюють 62 священники. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату буде парафіяльний храм святих Сергія і Вакха в Римі.
Початок масової присутності українців греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття. Душпастирську опіку здійснювали в рамках служби Migrantes Італійської єпископської конференції через призначення національного координатора, а душпастирями в громадах призначали місцевих дієцезальних єпископів. Зв’язок з матірною Церквою забезпечували також і через особу Апостольського Візитатора, яким зараз є владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply