Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

УПЦ знову позбавили прав на Почаївську лавру

Автор:

|

Грудень 12, 2019

|

Рубрика:

УПЦ знову позбавили прав на Почаївську лавру
Почаївська лавра

Міністерство юстиції України задовольнило скаргу Кременецько-Почаївського заповідника і скасувало перереєстрацію Свято-Успенської Почаївської Лаври в Тернопільській області. «Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра. Відповідний наказ Мін’юсту вже підписаний», — повідомила Олена Сукманова, перша заступниця міністра юстиції.
За її словами, члени комісії дійшли висновку, що державна реєстрація права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври (Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці, надвратного корпусу) відбулася з порушеннями вимог чинного законодавства. «Саме тому це рішення про державну реєстрацію скасували, а державному реєстратору, котра її вчинила, заблокували доступ до державного реєстру прав на нерухоме майно, — зазначила п. Сукманова.
Нагадаємо, що в листопаді 2018 року комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації скасувала перереєстрацію комплексу споруд Почаївської лаври в Тернопільській області. В Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) заявили, що скасування державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир права на користування спорудами лаври. Як відомо, 2003-го Почаївську лавру передали УПЦ МП терміном на 49 років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply