Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

УПЦ МП таємно висвятила в архієреї одіозного помічника окупантів

Автор:

|

Грудень 25, 2019

|

Рубрика:

УПЦ МП таємно висвятила в архієреї одіозного помічника окупантів
Калиник Чернишев

Обраного кілька років тому вікарного архієрея для Кримської єпархії Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) Калиника Чернишева нещодавно рукоположили у єпископи в Ніжині. Про це через повідомив Євстратій (Зоря), архієрей Православної церкви України (ПЦУ).
За його словами, дійство відбулося за участі митрополита Онуфрія, глави Російської православної церкви (РПЦ) в Україні в Ніжинському Миколаївському соборі. Однак на офіційних ресурсах УПЦ МП жодної інформації про таку непересічну подію, як хіротонія нового єпископа, немає. «Калиник відомий тим, що активно сприяв окупації Криму Російською Федерацією (РФ) навесні 2014-го. За що отримав відзнаку від окупантів і нею вельми пишався. Ще майже чотири роки тому в Лаврі його обрали на «вікарного єпископа» до Криму, але через розголос у пресі побоювалися висвячувати, бо такого кандидата могли просто заарештувати, як посібника окупантів», — пояснив владика Євстратій.
Він припустив, що теперішня подія зумовлена політичною ситуацією. «Й от тепер вирішили, що «час настав». Мабуть, із РФ дали добро, а тут на місці вирішили, що напередодні зустрічі в Парижі українська держава не захоче скандалу з Москвою», — зауважив архієпископ.
Він також звернув увагу на обрання місця для хіротонії одіозного священнослужителя — неподалік від Ніжина 1663 року відбулося зібрання, описане згодом в історичному романі Пантелеймона Куліша «Чорна рада». Саме в місцевому соборі після цієї ради присягав на вірність московському царю гетьман Брюховецький, а згодом там служив Максим (у чернецтві — Мефодій) Филимонович, котрого за прислужництво Москві в РПЦ висвятили в єпископи, а Вселенський патріарх відлучив від Церкви через спроби цього діяча незаконно захопити владу в Київській митрополії.
Владика Євстратій наголосив, що хіротонія нового «єпископа Бахчисарайського» відбулася в цьому місці, ніби продовжуючи цю ганебну лінію. «Мабуть, побоялися робити це у Києві, тож подалися до козацького Ніжина… Поближче до Крут. Поближче до Батурина. Щоб не просто зробити відвертого пособника окупантів єпископом, а ще й при цьому демонстративно показати «кто в домє хазяїн», — зауважив він.

До слова
Архієпископ Климент, котрий нещодавно оголосив голодування, вимагаючи захисту релігійних свобод на території Криму та забезпечення безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ, заявив, що у Сімферополі пограбували собор Православної церкви України. За його словами, приміщення кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги у Сімферополі обікрали, коли його не було у Криму. «Крадіжка сталася на другому поверсі. Незаконно виламали двері, старі дерев’яні, під виглядом ремонту, що встановлять нові. З другого поверху вкрали радіоапаратуру. Я заявив виконробу, щоб апаратуру повернули. Він мене послав», — розповів владика.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply