Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

УПЦ МП допомагала РФ у підготовці до окупації АРК

Автор:

|

Березень 16, 2021

|

Рубрика:

УПЦ МП допомагала РФ у підготовці до окупації АРК
Священник УПЦ МП благословляє російського терориста Гіркіна

У січні 2014 року Російська Федерація (РФ) відправила до Автономної Республіки Крим (АРК) під прикриттям релігійної місії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) групу шпигунів, котрі «вели перемовини» з Володимиром Константиновим, тоді ще спікером кримського парламенту, та Сергієм Аксьоновим, котрий зараз очолює окупаційну владу на півострові. Про це йдеться у матеріалі проєкту «Крим.Реалії».
РФ везла християнські святині «Дари Волхвів», які зберігають у Греції. Ці дари, як вважають православні, принесли Ісусові невдовзі після його народження, і вони мають цілющу силу. 24 січня 2014-го «Дари волхвів» привезли до Києва. Разом із цими святинями до Криму прилетіла група росіян, причетних до російських спецслужб. Зокрема, їхньою охороною керував той самий Ігор Гіркін, полковник Головного розвідувального управління РФ, котрий використовував псевдо Стрєлков.
АРК у маршруті святині взагалі не зазначали. Але план змінили буквально за день і наприкінці січня «Дари» повезли на півострів літаком російського олігарха Костянтина Малофєєва. Влітку 2014 року Міністерство внутрішніх справ України відкрило на нього кримінальне провадження за підозрою в створенні воєнізованих або збройних формувань.
Приймав «Дари волхвів» у Криму Сергій Халюта, тодішній очільник Севастопольської єпархії УПЦ МП. Сергій Гайдук, котрого у березні 2014-го призначили командувачем Військово-морськими силами України в Криму, вважає Сергія Халюту аґентом Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ. «Ну, мені було очевидно, що це ФСБ-шник, одягнений у рясу. Це підтвердилося, коли він там збирав матраци і розміщував на території святині військовослужбовців РФ», — розповів адмірал.
Заходи безпеки й охорону під час перебування «Дарів волхвів» у Криму організовували не кримці. Крім Гіркіна, який керував охороною, та Малофєєва, котрий фінансував візит, у складі делегації були Олег Лебедєв, депутат Державної думи РФ в Дмитро Саблін, тоді заступник голови російської організації «Бойове братство», котрий пізніше став співзасновником руху «Антимайдан» у Росії.
Ігумен Парфеній, настоятель афонського монастиря святого Павла, власника цієї реліквії, також був задіяний у цій акції. А вже за чотири роки, коли в Україні стартував автокефальний процес, представники УПЦ МП використовували авторитет Парфенія для того, щоб вкидати неґативні меседжі та наративи для дискредитації української автокефалії.
За словами Тетяни Деркач, співзасновниці «Центру релігійної безпеки», російських військових розміщали в храмах, де вони зберігали свою зброю. А коли відбувалося захоплення українських військових частин, росіяни брали з собою священників, аби ті вмовляли українських військових «не воювати проти братів».
Журналісти звернулися за коментарями до Російської православної церкви, Російської православної церкви в Україні, та до Міністерства оборони РФ, але відповідей не отримали.
Як повідомляв «Міст», розвідник розповів про зв’язок спецслужб РФ із УПЦ МП.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply