Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Упокоївся митрополит Костянтин

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Упокоївся  митрополит Костянтин

Після важкої хвороби вранці 21 травня ц. р. на 76-му році життя зупинилося серце предстоятеля Української православної церкви в США й Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) в діаспорі, духовного глави Української автокефальної православної церкви в Україні Блаженнійшого митрополита Костянтина (Багана). Спочилий ієрарх був визначним церковним і громадським діячем української діаспори, працював над об’єднанням православних Церков в Україні.

Згідно із заповітом патріарха УАПЦ Димитрія (Яреми), Архієрейський собор УАПЦ 1 березня 2000 року визнав митрополита Костянтина наступником патріарха Димитрія в канонічному управлінні УАПЦ. Помісний собор 14—15 вересня 2000-го обрав його духовним главою Української автокефальної православної церкви.

Митрополит Костянтин (Баган) народився 29 липня 1936 року в Пітсбурзі (штат Пенсильванія) у сім’ї вихідців з України Станіслава й Катерини Баганів і був хрещений з іменем Теодор. 1954-го закінчив тут середню школу, після чого вступив до колеґії Святого Андрія у Вінніпезі (провінція Британська Колумбія). Згодом навчався в семінарії Святого Володимира в Нью-Йорку (1959—1960), в Університеті Дуцкейн у Пітсбурзі, де студіював філософію.

23 квітня 1967 року був рукопокладений у диякони архієпископом Української православної церкви (УПЦ) у США Мстиславом (Скрипником) у Саут-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі). 29 квітня 1967-го прийняв ієрейську хіротонію з рук митрополита УПЦ у США Іоанна (Теодоровича) у церкві Св. Володимира в Пітсбурзі. 1 вересня 1967 року був призначений настоятелем собору Святого Володимира в м. Чикаґо. 1968-го став настоятелем церкви Св. Миколая в м. Трої (штат Нью-Йорк).

18 грудня 1971 року о. Теодор Баган був пострижений у чернецтво з іменем Костянтин. А 7 травня 1972-го він прийняв архієрейську хіротонію в УПЦ у США, яку здійснили митрополит Мстислав і архієпископ Марко в соборі Святого Володимира м. Філадельфії, й очолив Чиказьку єпархію. 1977 року єпископ Костянтин був зведений у сан архієпископа, 1982-го — у сан митрополита. Після смерті Святішого патріарха Мстислава 11 червня 1993 року він обійняв кафедру митрополита УПЦ у США. 1994-го собором у Генку (Бельгія) був обраний митрополитом УАПЦ у діаспорі. У грудні 1994 року митрополит Костянтин очолив делеґацію Українських православних церков у США та діаспорі на зустрічі зі Вселенським патріархом Варфоломієм. Після об’єднавчого Собору 1996-го став митрополитом єдиної УПЦ у США.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply