Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Уперше при Вселенському патріархові дияконом став українець

Автор:

|

Грудень 12, 2018

|

Рубрика:

Уперше при Вселенському патріархові дияконом став українець

Диякон Андрій Крочак і Вселенський патріарх

У соборі св. Георгія на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій під час святкового богослужіння на честь апостола Андрія Первозванного здійснив дияконську хіротонію Андрія Крочака, українця за походженням.
Варфоломій надав йому нове чернече ім’я Іаковос). Українець служитиме патріаршим дияконом при Вселенському патріархові в Константинополі.
Нагадаємо, що 29 листопада ц. р, по завершенню роботи Синоду Вселенського патріархату, з благословення Патріарха Варфоломія постійний представник Вселенського Патріархату при Всесвітній Раді Церков у Женеві архієпископ Тельміський Йов (Геча) здійснив над Андрієм Крочаком іночеський постриг.
Єродиякон Іаковос народився 17 січня 1991 року у родині українських еміґрантів у м. Саскатун (провінція Саскачеван). Його батько Тарас Крочак — православний священик, котрий служить у місті Калґарі (провінція Альберта), в Українській православній церкві Канади під омофором Вселенського патріархату.
Андрій Крочак здобув освіту на богословському факультеті Салонікійського університету ім. Аристотеля (Греція) та в аспірантурі при Інституті вищих досліджень у галузі православного богослов’я при Православному центрі Вселенського патріархату в Шамбезі (Швейцарія), що діє на базі Вселенського патріархату, Фрібурзького та Женевського університетів. Має наукову ступінь кандидата теології, вільно володіє чотирма мовами — українською, англійською, грецькою та французькою. Працює над докторською дисертацією з літургійної теології при Паризькому католицькому інституті у Франції.
Українець на запрошення патріарха Варфоломія тривалий час проходив послушництво та стажування при Вселенській патріархії на Фанарі, де й проживає. Є духовним сином і учнем архієпископа Тельміського Йова, котрий так само є українцем із Канади.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply