Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Українці у Франції переходять на григоріанський календар

Автор:

|

Лютий 22, 2018

|

Рубрика:

Українці у Франції переходять на григоріанський календар

Українська громада Страсбурґу (Франція) перейшла на григоріанський календар у літургійних богослужіннях. Про це повідомила прес-служба Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Франції. Цей перехід є попереднім, в контексті Єпархіальної стратегії 2020. Пробний термін застосування нового календаря у богослужіннях триватиме два роки. У випадку позитивного досвіду застосування нового календаря, 2020-го перехід відбудеться остаточно.
«Перехід на новий календар не перешкоджатиме єднанню українців Страсбурґу зі своїми рідними в Україні. У святкуванні головніших свят року вони єднатимуться зі своїми рідними в Україні через спільний почастунок», — наголошують в УГКЦ. Дата переходу була призначена на понеділок, 12 лютого ц. р., перший день Великого Посту за григоріанським календарем.
У Паризькій єпархії це вже друга громада, яка перейшла на григоріанський календар. Першою громадою стали українці студентського міста Лювен у Бельгії. Також громада французького міста Санліс має традицію святкувати Різдво Христове згідно з григоріанським та юліанським календарем, а у питанні інших свят дотримуються юліанського календаря.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply