Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Український церковний хор в Румунії відзначив 50-річчя

Автор:

|

Вересень 03, 2020

|

Рубрика:

Український церковний хор в Румунії відзначив 50-річчя
Хор УПЦ Вознесіння Господнього

Українська православна церква Вознесіння Господнього с. Бистрий Марамороського повіту у Румунії відзначила 50-річчя від заснування церковного хору. Захід організував Союз українців Румунії (СУР) із дотриманням рекомендацій влади щодо санітарної дистанції.
Захід розпочався Святою літургією, яку українською мовою на церковному подвір’ї відслужили парафіяльний священник Іван Юрча та о. Василь Арделян зі с. Сока Тіміського повіту. Службу Божу супроводжував спів церковного хору під проводом священника-пенсіонера Івана Арделяна. Подію продовжили концертом релігійних пісень у виконанні хору, який продемонстрував свій багатий репертуар та високу майстерність виконання.
У цій святковій атмосфері Мирослав Петрецький, голова Мараморської філії СУР, нагородив о. Івана Арделяна, засновника та дириґента хору, ювілейною грамотою від СУР за його внесок у збереження української духовності в Румунії та подарував йому букет квітів.
У заході також взяли участь заступник голови Марамороської філії СУР Юра Мочернак, заступниця голови організації с. Вишівська Долина Марія Папарига, радник депутата СУР Александру Мочернак, представники місцевої влади, парафіяльної ради та місцевої організації СУР.
Упродовж 50 років діяльності церковний хор брав участь у Святих літургіях, у храмових святах в українських селах Мараморощини, у концертах колядок і паломництвах. Зараз хор має у своєму репертуарі численні церковні пісні та колядки. Крім недільних служб та участі у великих святах протягом року, хор проводить щорічний різдвяний концерт колядок у церкві с. Бистра, утверджуючи таким чином традиційні різдвяні колядки, а також нові колядки, складені дириґентом хору. Хористи різного віку та професій зі захопленням беруть участь у репетиціях, не шкодуючи свого часу та таланту. Традицію церковного хору продовжують діти Бистрянської парафії, підготовлені Юстиною Юрчею, які щороку на Різдво та Великдень виступають із концертом релігійних пісень і віршів.
Як повідомляв «Міст», через хористів УПЦ МП на карантин закрили ціле село.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply