Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Український фестиваль на Стейтен-Айленді

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Український фестиваль на Стейтен-Айленді

На фестивалі

Минув ще один рік, відлунав четвертий Український фестиваль у парафії Святої Трійці, що на Стейтен-Айленді (штат Нью-Йорк). Цей щорічний фестиваль став традицією, він збирає з
кожним роком усе більше гостей, котрих розважають українською музикою, співами, танцями та пригощають українськими стравами. Зібрані під час фестивалю кошти допомагають утримувати Божий дім у належному стані та дають ширші можливості для розвитку духовного і культурного життя парафії.
Уже вранці до церкви почали прибувати гості та парафіяни. Рівно в призначений час почалася велична Архієрейська служба Божа, яку відслужив владика Василь Лостен і парох церкви о. Василь Годенчук. Після Божественної літургії відбулося миропомазання та благословенння вірян.
Після богослужіння люди вирушили на парафіяльне подвір’я, де була розташована сцена, продавалися страви та напої української кухні. Владика Василь та о. Василь відкрили і благословили фестиваль. Залунала українська музика, ведучі Василь Годенчук-молодший і Тетяна Хомин розпочали насичену концертну програму.
Спочатку виступив Олег Мельник. Він роз повів про внесок української діаспори у допомогу українській армії та пораненим воїнам. Марія Круль своєю промовою нагадала часи Революції гідності та прочитала вірш, присвячений загиблим за волю України. Хвилиною мовчання та піснею «Ангели Майдану» у виконанні Любомира Круля присутні вшанували пам’ять героїв «Небесної сотні» та загиблих воїнів антитерористичної операції.
Гості фестивалю та парафіяни мали можливість насолоджуватися чудовими піснями, віршами та танцями. Пісня — невід’ємна частина нашого життя, вона присутня у всіх українських обрядах і традиціях, супроводжує нас від народження до вічного спочинку. На фестивалі українські пісні представили слухачам Мар’яна Іванищак, Олександра Козоріз, Любомир Круль, Ганна Домська, гостя з Канади Марічка Романко, Юлія Літич, Даниїл і Наталія Блищаки, Вероніка Наливайченко, Тетяна Колосовська та Христина Махно. Чаром українського танцю поділилися танцювальні колективи «Барвінок», «Чорнобривці» та «Весна».
Як зазвичай, значним попитом користувались українські страви. Голубці та вареники зі сметаною, борщ зі шкварками, запашні ковбаски з капустою, грибна юшка, налисники з різними начинками і багато інших смачних наїдків приготували господині нашої парафії. Перше місце в меню ось уже четвертий рік поспіль займає «коронна страва» фестивалю — свіжоприготовлені деруни, які смажаться на очах тих, хто бажає їх скуштувати. Кілька сортів доброго українського пива й інші холодні та гарячі напої тамували спрагу присутніх. За якістю та розмаїттям вишуканих і традиційно українських домашніх солодощів наш фестиваль — попереду багатьох забав і фестивалів. Завиванці та пляцки, маківники й пампушки, медівники і сирники вабили дітей і дорослих. Люди смакували українськими стравами та купували їх додому у великих кількостях. Після концерту всіх веселив неперевершений гурт «Заграй» під керівництвом Василя Іванищака.
Сердечна подяка владиці Василю Лостену з його щирі молитви, за добрі слова та підтримку, за те, що знайшов час і можливість відвідати наш фестиваль. Щиро вдячні компанії Roshen за велику допомогу та підтримку нашого фестивалю; нашому генеральному спонсору NetCost market; спонсорам — корпорації Meest, Self Reliance NY Federal Credit Union, корчмі Taras Bulba, Bensonhurst Car Servis і H2O Car Wash. Особлива подяка — координатору Олексію
Будуйкевичу за організацію спонсорської допомоги. Дякуємо всім, хто трудився фізично, хто молився з нами, і всім, хто в той чи інший спосіб був причетний до проведення фестивалю.
Велику подяку складаємо нашому парохові о. Василю. Він дбає про красу Божого Дому,
але насамперед — про зростання Божої Любові у людських душах. Дякуємо і нашій їмості п. Терезії за її за щиру допомогу та підтримку, добрі підказки й поради.
Прес-служба парафії Святої Трійці

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply