Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Українські воїни відвідали храм УГКЦ у Вільнюсі

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Українські воїни відвідали храм УГКЦ у Вільнюсі

Українські воїни, поранені на російсько-українські війні, котрі наразі проходять реабілітацію у литовському Військовому реабілітаційному центрі Друскінінкай, відвідали українську греко-католицьку церкву (УГКЦ) Пресвятої Трійці у Вільнюсі. Там освятили хрест, який встановили на литовській Горі Хрестів. Про це повідомив о. Вінкентій Пелих, настоятеля храму.
«Це вже стало доброю традицією: українські воїни, котрі проходять реабілітацію у Друскінінкаї, разом із Рамунасом Шерпатаускасом, що ними опікується у Литві, приходять до нас», — зазначив парох.
Він провів для українських воїнів екскурсію Василіянським монастирем та церквою Пресвятої Трійці.
«Це 27-й хрест, встановлений українськими воїнами. Так, Гора Хрестів стала ще одним історичним місцем, яке міцно пов’язує український та литовський народи», — резюмував священник.
Встановлення першого хреста воїнами з України на Горі Хрестів в Литві, неподалік від Шяуляя, відбулося 19 квітня 2017-го. Тоді й започаткували традицію: після завершення реабілітації українські військові на знак подяки литовському народові за підтримку та на пам’ять про своїх побратимів встановлюють на Горі Хрестів хрести, прикрашені литовськими й українськими прапорами та стрічками.
Гора Хрестів — християнська святиня в Литві, місце паломництва. Розташована неподалік дороги Вільнюс-Рига. Є пагорбом, на якому встановлено безліч хрестів, загальна кількість яких складає щонайменше 50 тис. Точний час виникнення традиції встановлювати хрести на цьому пагорбі наразі невідомий. 7 вересня 1993 року під час візиту до Литви одне розп’яття на Горі Хрестів встановив папа римський Іван Павло II. Це зробило святиню широко відомою в усьому католицькому світі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply