Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Українські Церкви сваряться

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Українські Церкви сваряться

Відносини між Українськими православними церквами Московського й Київського патріархатів усе більше загострюються. Днями глава УПЦ КП Філарет заявив, що після приходу нової влади в нього намагаються відбирати храми. В УПЦ МП кажуть, що це — не так, а священики самі втікають від патріарха Філарета.

Глава УПЦ КП запевняє, що випадки, коли храми переходять до Московського патріархату, частішають. «У Рівненській області почали скликати населення й аґітувати за перехід у Московський патріархат. В Одесі секретар прес-служби митрополита Володимира заявив, що треба Київський патріархат ліквідувати. Ми побудували храм у Макарові за гроші Київського патріархату. А вони переоформили цей храм на Московський», — розповів він.

Схожа історія — і в Яготині, де каменем спотикання став Троїцький собор. В 1800-х рр. його збудував гетьман Кирило Розумовський, в 1930-х — зруйнували комуністи, 1994-го взялася відновлювати держава, а 29 березня 2012-го так і недобудований собор перейшов на баланс місцевої влади. «Ми не тільки освячували це місце, а й давали гроші на відновлення храму, а тепер Московський патріархат прагне забрати його собі. І яготинська влада вже хотіла передати їм храм», — поскаржився патріарх Філарет.

Утім, в УПЦ МП усе заперечують. «І близько ні­хто нічого не збирався нам передавати. Собор відновлювали як пам’ятку архітектури, як музей. Аби там служити, наприклад, його треба перебудувати зсередини. Зараз до цього собору підбираються послідовники Філарета. 7 квітня, на Благовіщення, вони провели на території храму мітинґ», — розповів о. Рустик, благочинний Яготинського району.

«1994 року неподалік споруджуваного собору УПЦ КП відкрила молитовний будинок. А незабаром ми побудували на території лікарні невеликий храм, і до нас почали переходити священики Київського патріархату. Ось вони й вирішили відігратися», — переконаний панотець.

В УПЦ МП кажуть, що силоміць нікого до себе не тягнуть й по допомогу до влади не вдаються. «Священики від Філарета йшли завжди, у тому числі за часів президентства Ющенка. Тому що його Церква вважається Церквою тільки в Україні. Навіть багато депутатів, які публічно виступають за Філарета, хреститися й вінчатися ходять до нас», — стверджує Василь Анісімов, прес-секретар УПЦ МП.

Зазначимо, що й усередині УПЦ МП відбуваються внутрішні конфлікти. Одну із суперечок прокоментував патріарх Філарет, сказавши, що, якщо главою УПЦ МП стане митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, у цій Церкві відбудеться розкол.

Владика Філарет заявив також, що патріарх Кирило, глава Російської православної церкви (РПЦ), узяв собі за мету знищити незалежність Української православної церкви Київського патріархату. Патріарх Філарет стверджує, що 2011 року на УПЦ КП чинився тиск із боку Московського патріархату за сприяння влади. Крім того, патріарх казав, що знищення УПЦ КП реалізується як сценарій «подолання розколу» між УПЦ МП і УПЦ КП та здійснюється за допомогою влади.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply