Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Українська Церква ніколи не буде схожою на російську

Автор:

|

Лютий 27, 2019

|

Рубрика:

Українська Церква ніколи не буде схожою на російську

Митрополит Епіфаній

Українська церква ніколи не перетвориться на модель російської. Про це заявив митрополит Епіфаній, глава Православної церкви України (ПЦУ). Він наголосив, що українська держава зробила багато для автокефалії Церкви. Незважаючи на вагому роль Президента й інших політиків в отриманні томосу, ПЦУ від влади не залежатиме. Владика додав, що Церква ніколи не перетвориться на модель російської, адже вона є неприйнятною для ПЦУ. Такої загрози в майбутньому не буде, адже помісну Церкву підтримує українських народ.
Крім цього, митрополит наголосив, що не потрібно акцентувати увагу на зовнішньому вигляді людини, котра приходить до храму. Він зазначив, що часто старше покоління створює перепони для осіб, котрі приходять у храм. Вони вважають, що жінки обов’язково повинні мати хустку і відповідний вигляд. Епіфаній упевнений, що традиції потрібно шанувати, однак кожна людина має право самостійно обирати, в чому йти до храму.
Він переконаний, що обмеження зовнішнього вигляду з боку інших осіб у церкві створює тиск, через який людина більше не захоче приходити туди. Якщо якесь вбрання суперечить церковним традиціям, то людина повинна усвідомити це сама.
Глава ПЦУ також розповів про перенесення певних церковних свят. Епіфаній наголосив, що поступово Церква буде втілювати нові реформи, однак зміни відбуватимуться не надто швидкими темпами. Календар змінять лише тоді, коли український народ буде готовий. Потрібно багато працювати у цьому руслі.
Своєю чергою, Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного університету святої Софії-Премудрості, пояснив, чим Вселенське Православ’я відрізняється від Московського. За його словами, йдеться про дві православні юрисдикції, що відрізняються насамперед якістю. «Якщо не вдався процес єднання єпископів, то тепер можемо продемонструвати іншу якість Православ’я. Зараз маємо в Україні дві православні юрисдикції, і тут виникає питання для громад, священиків, вірян, які опікуються саме якістю свого церковного життя, життя своїх громад. Яку якість ми демонструємо?
Вселенське Православ’я не базується на імперсько-тоталітарній моделі. Наприклад, роль Вселенського Патріарха — контролююча. Це не роль володаря, начальника всіх православних. Це не та модель, де патріарх перебуває над усіма єпископами, старший за всі Синоди й усі Собори, наче генерал, — констатував експерт. — Зверніть увагу: всі рішення по Україні ухвалював не Вселенський патріарх, а Синод, Собор єпископів, були обговорення, тривала процедура, а Вселенський патріарх контролював цей процес, першим підписував синодальне рішення, але одноосібного прийняття рішень не було». Отже, резюмує він, Вселенське Православ’я побудоване на відкритішому форматі прийняття рішень, ніж Московське.
Також ректор пояснив, чому не зовсім коректно говорити про «перехід до ПЦУ» і запропонував альтернативу цьому медіа-кліше. «Сам термін «перехід» може заважати, адже якщо ми говоримо про єдину Церкву, то ці парафії лише долучаються до Єдності. І для громади, і для священика самому моменті переходу є щось неприродне, ніби ти звідкись виходиш і кудись приходиш», — зазначив о. Георгій.
Він поінформував, що формально обставини склалися так, що, на жаль, запустити повноцінний процес єднання парафій не вдалося. «Але та частина, яка відповіла на заклик Вселенського православ’я до православних українців об’єднатися, має так само вибудувати нові терміни. Бо якщо ми називаємо Собор 15 грудня об’єднавчим, то ті парафії, які долучаються до єдності з нами, долучаються до єдності, а не переходять. Вони переходять від розбрату, від розділення, закритої спільноти до простору справжнього українського помісного Православ’я», — сказав ректор Відкритого православного університету.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply