Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Українська шопка потрапила до 100 вертепів у Ватикані

Автор:

|

Січень 02, 2021

|

Рубрика:

Українська шопка потрапила до 100 вертепів у Ватикані
Українська шопка в апостольські столиці

На Площі Святого Петра у Ватикані відкрилася міжнародна виставка, одним із експонатів якої стала шопка з України схимонахині Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Теодозії Полотнюк. Виставка під назвою «100 вертепів у Ватикані» триватиме до 10 січня 2021-го.
За інформацією МЗС України, українська шопка на такій виставці представлена вперше. «На передньому плані української композиції можна впізнати ліси Карпат, а на задньому — с. Многопілля Донецької області. Вертеп символічно відображає дух Різдва від сходу до заходу України та знайомить із багатогранною палітрою української різдвяної традиції», — повідомили українські дипломати.
Авторка композиції служить у Донецькому екзархаті УГКЦ. Шопку вона виготовила з екологічних матеріалів: картону, паперу, деревини, моху, глини, піску, тирси та каміння. Відкривали виставку під акомпанемент українських колядок, які виконали учні недільної школи при Прокатедральному соборі Святої Софії у Римі та семінаристи Папської колегії святого Йосафата.
Як повідомляв «Міст», у Львові відкрили дуже оригінальну шопку.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply