Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Українська ікона два роки гастролює Росією

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

Українська ікона два роки гастролює Росією

Українську ікону «Призри на смирення» вивезли до Москви. Образ, який 1993-го відбився на склі, з того часу визнали чудотворним. Ікона стала реліквією Української церкви й офіційно зберігається у Веденському монастирі у Києві. Але попри неоголошену війну з Російською Федерацією (РФ), образ Божої матері УПЦ МП відправила на гастролі, які тривають уже більше двох років. У Краснодарі українська ікона була півроку тому. До цього її возили до Хабаровська, Усурійська, Находки, знову до Москви та ще в десяток російських міст. У травні ікону «Призри на смирення» привезли до каплички у московському районі Гольяново. Й усюди до Богородиці величезні черги.
Водночас у Веденському чоловічому монастирі у центрі Києва всередині є той самий образ. Поряд із іконою — скло, на якому лик Богородиці та маленького Ісуса відбився 26 років тому. Скло з монастиря не вивозять. А от чи справжня ікона зараз у храмі — не зрозуміло.
Євген Нищук, міністр культури України, про те, що чудотворна ікона гастролює Росією, дізнався від журналістів і пообіцяв усе з’ясувати і додав: якщо в РФ зараз є оригінал образу, то це злочин. «Це контрабанда. Ми з РФ зараз не співпрацюємо і не обмінюємось музейними експонатами й артефактами», — запевнив він.
Священики ж із Веденського монастиря заспокоюють: справжній образ завжди стоїть у храмі української столиці. А на виїзді — копія, яку майстри малювали з благословення. Де зараз перебуває саме той образ, який відбився на склі і через це ікону визнали чудотворною, залишається загадкою. Віряни готові стояти в чергах навіть до копії.

Мар’яна Бухан, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply