Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Україні віддадуть ікону періоду Київської Русі

Автор:

|

Травень 01, 2022

|

Рубрика:

Україні віддадуть ікону періоду Київської Русі
Ікона святого Миколая

В Україну повернеться ікона святого Миколая (Мокрого) — перша чудотворна ікона Русі. Про це повідомив Володимир Зеленський. За його словами, цю новину чекало безліч українців. Ікона святого Миколая (Мокрого) — це перша чудотворна ікона Русі, одна з найшанованіших святинь Софії Київської. Президент зазначив, що влада довго працювала над тим, щоб повернути її.
Він нагадав, що ікону вивезли з України під час Другої світової війни. Український лідер запевнив, що вона повернеться до країни та перебуватиме у Святій Софії. «Вдячний за це рішення США. Хочу, щоб це повернення стало для нас символом того, що ми повернемо в Україну все наше, все українське. Усіх наших людей і повний контроль над нашою землею», — додав він.
Глава держави висловив сподівання, що повернення ікони стане фундаментальним символом, що Україна переможе у війні та поверне всіх громадян додому. «Хочу, щоб повернення цієї святині стало для всіх нас важливим символом. Фундаментальним символом. Символом того, що ми повернемо всіх наших людей. І обов’язково повернемо справедливість — наш повний контроль над нашою землею», — наголосив він.
Київська ікона святого Миколая (Мокрого) — найдавніша відома ікона святого Миколая, перша чудотворна ікона Русі. До 1943-го її зберігали на хорах Софії Київської. Восени того ж року перед наступом радянських військ ікону вивезли до Варшави, а потім переправили до США.
Як повідомляв «Міст», у Львові виставили ікону усміхненої Богородиці.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online