Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Українець очолив Орден домініканців на Тайвані

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

Українець очолив Орден домініканців на Тайвані

Петра Кіцула — у центрі

Капітула Віце-провінції Ордену домінканців Тайваню обрала своїм головним настоятелем о. Ангеліка Петра Кіцулу, котрий народився у м. Турка, на Львівщині. Він служить у Тайвані вже майже 14 років. За цей час вивчив мову, виконував служіння душпастиря молоді при одній домініканській школі, пріора монастиря в Тайпеї.
У Китаї домініканські місії з’явилися у ХІІІ ст. й активізувалися у XVI ст., потім були переслідування і місію відновили у ХІХ ст. Після захоплення влади комуністами та створення Китайської Народної Республіки, домініканці легально перебувають на острові Тайвань. Там мають кілька своїх монастирів, школи. Тайвань довший час був Генеральним вікаріатом Ордену, тобто підпорядковувався безпосередньо генералу Ордену в Римі. Після реструктуризації Ордену цей Вікаріат трансформувався у незалежну Віце-провінцію. Там служать місцеві домініканці та місіонери з Польщі, Німеччини й один із України.
Монахи Ордену проповідників — католицький чернечий орден, заснований на початку XIII ст. св. Домініком Гузманом у Тулузі (Франція). Окремою ділянкою діяльності домініканців були місії. Вже у ХІІІ ст. представники Ордену з’явились в Африці, а в домініканських школах розпочалося вивчення східних мов. На Сході Європи брати проповідники працювали серед балтійських народів, литовців і жителів Русі. 1230 року був заснований монастир під Києвом. У цей час постала також і домініканська провінція в Греції та на Святій Землі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply