Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

УГКЦ відлучила від Церкви священника-перебіжчика

Автор:

|

Червень 16, 2021

|

Рубрика:

УГКЦ відлучила від Церкви священника-перебіжчика
Іван Гарат

Львівська архієпархія Української греко-католицької церкви (УГКЦ) остаточно відлучила від Церкви львівського священника та громадського діяча Івана Гарата, який ще дев’ять років тому перейшов до Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), тепер це Православна церква України (ПЦУ). Навесні ц. р. Іван Гарат вирішив повернутися назад до УГКЦ, однак його не прийняли і покарали за церковний злочин.
Він вчинив акт схизми, за що на нього наклали кару великої екскомуніки — тобто, заборонили брати участь у богослужіннях, приймати святі тайни та здійснювати будь-які інші священничі обов’язки в УГКЦ. «Оскільки священник Іван Гарат відійшов від єдності з Католицькою церквою, за що покараний великою екскомунікою, він не може діяти в організаціях як вірний УГКЦ. Відтак, духовенству заборонили здійснювати співслужіння з священником Іваном Гаратом у будь-яких відправах богопочитання, а вірним просити його про такі здійснення», — йдеться офіційному повідомленні УГКЦ.
Як розповів о. Павло Дроздяк, прессекретар Львівської архієпархії УГКЦ, в Церкві відбулося завершення юридичної процедури щодо о. Івана Гарата, який дев’ять років тому перейшов до УПЦ КП, чим вчинив церковний злочин. «Це впорядкування юридичного процесу, який був пов’язаний з тим, що о. Іван Гарат перейшов до іншої Церкви. Кара великої екскомуніки каже про те, що така особа через скоєний церковний злочин втрачає уряд в Католицькій церкві як священнослужитель. Йому заборонено виконувати священнодійство у Католицькій церкві», — пояснив він. Це рішення остаточне.
Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій Рудюк розповів, що о. Іван Гарат перебував в УПЦ КП з 2012 року. Спершу став священником Вінницької єпархії, а потім перейшов до Львівсько-Сокальської православної єпархії.
«Десь півтора місяця тому він звернувся до мене та повідомив про своє бажання повернутися в УГКЦ. Таке рішення пояснив тим, що отримав документи з Ватикану про те, що був несправедливо засуджений Львівською архієпархією УГКЦ і нібито ці документи відкривають йому шлях до повернення в УГКЦ», — розповів митрополит.
З його слів, таким чином Іван Гарат отримав згоду на відхід від ПЦУ. Зараз він вийшов із ПЦУ та перебуває у статусі забороненого священника УГКЦ. При цьому в ПЦУ не мають наміру знову приймати Івана Гарата до своєї Церкви. «Якщо б таке звернення було, воно б позитивно не вирішилося», — запевнив владика Димитрій.
Журналісти спробували отримати коментар в Івана Гарата, однак він, почувши суть запитання, кинув слухавку і більше на дзвінки не відповідав. Іван Гарат став публічно відомим у Львові після Революції гідності. Він був членом скандально відомої громадської організації «Розвиток громади» й учасником цілої низки громадських рад при державних органах — при Львівській обласній державній адміністрації, при Державній фіскальній службі та прокуратурі, головному управлінні Держгеокадастру, Службі автомобільних доріг Львівщини тощо. Раніше в такий спосіб УГКЦ відлучила від церкви о. Василя Ковпака, який був священником у Рясному.
Як повідомляв «Міст», відлучений від Церкви священник посвятив дівчину в черниці.

Наталія Шутка, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply